Dzisiaj ziemia wasza jest wolną – weź udział w konkursie

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza uczniów klas III-V szkół podstawowych Suwałk i powiatu suwalskiego do udziału w konkursie literacko-plastycznym “Dzisiaj ziemia wasza jest wolną”, zorganizowanym  z okazji  100. rocznicy odzyskania niepodległości Ziemi Suwalskiej.

Tematyka pracy: Ziemia Suwalska 100 lat po odzyskaniu niepodległości. 

Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać pracę w formie pocztówki na kartce formatu A5, grubość papieru przynajmniej 160 g/m2. Z jednej strony kartki powinna znajdować się ilustracja nawiązująca do tematu (technika dowolna), z drugiej – samodzielnie napisany „okruszek” dotyczący przemyśleń o aktualnych Suwałkach lub Suwalszczyźnie. Okruchy to zabawa słowno-literacka wymyślona przez poetkę Danutę Wawiłow. Przepis na okruch wg Danuty Wawiłow jest prosty: „to wiersz liczący od jednej do pięciu linijek, nierymowany, napisany bardzo prostym językiem, przekazujący nie myśli, tylko obrazy, uczucia. Podobno najlepsze okruchy pisze się na nudnych lekcjach, samotnych spacerach, przed snem.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie poprawnie wypełnionej karty zgłoszenia (w załączniku) do 18 października 2019 r.

Informacje o konkursie pod nr tel.: 87-565-62-46 wew. 13, 17, 18 lub e-mailem: metodyka@bpsuwalki.pl.

Regulamin.

Karta zgłoszenia poniżej:

Dodaj komentarz