Reklama

II Artystyczne Spotkania Pokoleń – twórcze prezentacje bez wiekowych barier

Data:

- Reklama -

Muzyka łączy pokolenia – nieraz te słowa znajdywały swe potwierdzenie w rozmaitych przedsięwzięciach dowodzących, że starsi i młodsi potrafią znaleźć wspólny język na tej właśnie płaszczyźnie. Jak się ten pomysł sprawdza w suwalskich realiach mogli się przekonać widzowie i słuchacze rok temu, podczas pierwszego koncertu Artystycznych Spotkań Pokoleń. Jego żywy odbiór przekonał autorów, organizatorów, że warto na stałe wpisać tę inicjatywę do kalendarza imprez Suwalskiego Ośrodka Kultury. Druga edycja imprezy miała miejsce w środę, 24 kwietnia.

Sala im. Andrzeja Wajdy dosłownie pękała w szwach – używając kolokwialnego określenia. Nie tylko widownia była szczelnie zapełniona, barwny korowód wykonawców pojawiających się na scenie chyba by się jednocześnie na niej nie pomieścił – w finałowym utworze zaprezentowały się grupy seniorów, dzieci i młodzież ze Studia Piosenki „Świetlik” oraz młodzi tancerze – „Dzieci Suwalszczyzny” (których opiekunem-instruktorem jest Kinga Kobiela).

Ale zanim nastąpił rozśpiewany finał (utwór „Staruszek świat” z repertuaru Anny Jantar), widzowie gorąco oklaskiwali wzruszające wykonania piosenek, tańce i pokazy taneczne. Mali i „duzi” artyści dawali z siebie wszystko – począwszy od maluszków ze Żłobka Miejskiego w Suwałkach, poprzez młodych tancerzy (Dzieci Suwalszczyzny oraz Szkoła Tańca Dance Zone) i wokalistów („Świetlik”), czarującego dźwiękami fletu Dawida Walisiewicza, ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach, aksamitny głos śpiewającej sopranem Roksany Marii Maciejczuk, uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach, aż po seniorów tańczących i śpiewających z takim zaangażowaniem, że wywoływało to burzę braw widowni.

Program był bardzo urozmaicony, przeplatały się fragmenty liryczne i nasycone pierwiastkiem humoru, barwne stroje przyciągały oczy, a dźwięki płynące ze sceny spotykały się z żywym odzewem u słuchaczy. Scenariusz koncertu powstał jako efekt wspólnej pracy Marii Lauryn, odpowiedzialnej także za choreografię Zespołu Tanecznego Srebrne Pierwiosnki działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Suwałkach, Emila Kulbackiego – opiekuna Studia Piosenki „Świetlik” oraz Włodzimierza Ciborowskiego, który podczas II Artystycznych Spotkań Pokoleń prowadził konferansjerkę.

Artystyczne przedsięwzięcie to forma uczczenia Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej, święta obchodzonego uroczyście w Unii Europejskiej, której od piętnastu lat Polska jest członkiem. Dziękując artystom dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, Alicja Andrulewicz, przypomniała, iż obiekt ten powstał właśnie dzięki wsparciu z funduszy unijnych, o które wystąpił ówczesny prezydent Suwałk, Józef Gajewski. Dyrektor Andrulewicz wyraziła opinię wszystkich widzów, określając artystów jako „pięknych, wspaniałych, utalentowanych i pełnych energii”. To rzeczywiście był wyjątkowy koncert, a wachlarz wrażeń był nie mniej szeroki niż grono wykonawców.

Foto: Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Barwne spotkanie z litewskim folklorem – niedzielny koncert w SOK-u

Niedzielny (14 kwietnia), wieczorny występ zwieńczył warsztaty tradycyjnych pieśni...

W tym tygodniu…

Spotkania, pokazy filmowe (w tym w cyklu "Kino konesera"...

SOK zbiera zgłoszenia od wystawców na Majówkę Społeczną

Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału...

Przybora na 102 (Mumio & Magda Umer) – fotorelacja

Właściwą relacje z wydarzenia znajdą państwo w linku poniżej. Fotografie...