Marcin Birgiel kandydatem Lewicy Razem do PE w okręgu nr 3

0
378

We wtorek, 9 kwietnia Partia Razem ogłosiła w Białymstoku listę kandydatów i kandydatek Lewicy Razem do Parlamentu Europejskiego i przedstawiła kluczowe punkty programu, z którym wystartuje w wyborach.

Lewica Razem to koalicja lewicy społecznej, w której skład wchodzą Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej, a także Partia Razem. Kandydaci chcą, „aby standardy ochrony zdrowia były lepsze, leki na receptę były bezpłatne, a czynsze niskie”.

Listę Lewicy Razem w okręgu nr 3 poprowadzi 33-letni Bartosz Grucela z Olsztyna; aktywista, działacz społeczny, absolwent stosunków międzynarodowych na UMK w Toruniu.

Z drugiego miejsca na liście Lewicy Razem wystartuje Katarzyna Rosińska, działaczka społeczna i równościowa, działająca w organizacjach równościowych i feministycznych.

Z miejsca trzeciego wystartuje Seweryn Prokopiuk – pochodzący z Widowa (okolice Bielska Podlaskiego) socjolog. Pracował jako nauczyciel, obecnie właściciel rodzinnego gospodarstwa rolnego oraz pracownik firmy handlowej. W partii zajmuje się polityką wschodnią, kwestiami mniejszości narodowych oraz sprawami transportu publicznego w województwie podlaskim.

Z miejsca czwartego listy Lewicy Razem wystartuje Małgorzata Matuszewska-Boruc, działaczka społeczna, od urodzenia związana z województwem warmińsko-mazurskim. Emerytowana pedagożka. Najważniejsze są dla niej prawa człowieka, pomoc ludziom wykluczonym i niepełnosprawnym.

Z miejsca piątego wystartuje Marcin Birgiel. Z zawodu jest informatykiem, z zamiłowania działaczem społecznym, a prywatnie mężem i ojcem. Od lat związany z Suwałkami i Suwalszczyzną.

Z szóstego miejsca wystartuje Emilia Bartkowska; pracownica kultury, a także kulturoznawczyni z wykształcenia. Współtworzy WAMA Film Festival. Jedna z głównych organizatorek pierwszego Olsztyńskiego Marszu Równości.

Siódme miejsce na liście to Marcin Gulczyński, olsztynianin, absolwent filozofii, były makler. Obecnie zajmuje się przestępstwami finansowymi w sektorze bankowym.

Z miejsca ósmego wystartuje Kamila Wysocka, pochodzi z miejscowości Kaborno pod Olsztynem. Mieszka z mężem i córką w Białymstoku. Ukończyła pedagogikę i kulturoznawstwo. Pracuje w firmie zajmującej się obsługą procesów bankowych i jest tłumaczką języka niemieckiego.

Miejsce dziewiąte to Michalina Daria Artysiewicz, studentka logistyki z Zaścianek. Zaangażowana w strajk nauczycieli. Jej pasja to lotnictwo.

Robert Koliński zamyka listę Lewicy Razem w okręgu nr 3. Jest znanym działaczem antyfaszystowskim z Elbląga. Aktywnie włącza się również w pomoc migrantom.

Leave a Reply