Viva la guitarra! Koncert Wiktorii Szubelak już niedługo

Koncert „Viva la guitarra!” to gratka dla miłośników gorących klimatów muzycznych. Tym większa, że zagra Wiktoria Szubelak, jedna z najzdolniejszych polskich gitarzystek klasycznych. W piątek, 26 kwietnia o godz. 19.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury usłyszymy m.in. kompozycje Astora Piazzolli i Joaquína Rodriga.

Artystka debiutowała w wieku szesnastu lat w polskiej edycji Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków, występując w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.

W maju 2015 została zaproszona na IV Festival Europeo de Solistas w Caracas, gdzie zagrała z Sinfonica Juvenil Teresa Carreño, jedną z orkiestr słynnej El Sistema.

Wiktoria Szubelak jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary klasycznej prof. Ryszarda Bałauszko, studiów podyplomowych w klasie Marco Sociasa w Musikene w San Sebastian. Obecnie jest doktorantką w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Kształciła się również u światowej sławy gitarzystów. Koncertowała w Europie i Ameryce Południowej. Jest laureatką licznych konkursów gitarowych, dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Samorządu Wrocławia w Dziedzinie Kultury i Sztuki dla Młodych.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert. Wystarczy do 18 kwietnia do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Czyje kompozycje znalazły się na płycie nagranej przez Wiktorię Szubelak? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrała Ewa Osewska.

Filharmonia Suwałk: koncert „Viva la guitarra!” w wykonaniu Wiktorii Szubelak w Suwałkach

Dodaj komentarz