Wiemy, kto wystąpi podczas Suwałki Blues Festival 2019 (audio)

0
546
KENNY WAYNE SHEPHERD
Na zdj. KENNY WAYNE SHEPHERD, materiały promocyjne artysty

Suwałki Blues Festival 2019 odbędzie się w dniach 11-14 lipca już po raz dwunasty. Na kilku scenach wystąpi łącznie 40 zespołów i około 200 muzyków z Polski, Europy i świata. Usłyszymy m. in.: Kenny Wayne Shepherd Band, The Allman Brothers Band, The Cash Box Kings czy Corey Harris Acoustic Trio.

Suwałki Blues Festival to wydarzenie od początku nazywane świętem bluesa. Początkowo 3, obecnie 4 dni koncertów na 2 profesjonalnych scenach plenerowych, w 5 klubach festiwalowych, to ekscytujące doznania muzyczne; w dodatku wzbogacone elementem współzawodnictwa podczas konkursu Polish Blues Challenge 2020 – będącego przepustką do European Blues Challenge 2020. SBF to także koncerty w centrum miasta, śniadania bluesowe, koncerty akustyczne i klubowe połączone z jam sessions, a także koncert na mobilnej platformie połączony z paradą motocykli.

Z roku na rok budżet festiwalu rośnie – tegoroczna edycja będzie kosztować około 1,7 mln złotych. Jak zdradził Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk – gaże gwiazd to wydatek rzędu 200 – 300 tys. złotych.

Bogdan Topolski, dyrektor artystyczny SBF o European Blues Challenge i tegorocznej edycji festiwalu:

11 IV 2019, Suwaki – SOK-Foyer; konferencja prasowa dotycząca 12. edycji Suwałki Blues Festival – Bogdan Topolski
© 2019 Wojciech Otłowski

Jan Chojnacki o artystach, którzy wystąpią podczas Suwałki Blues Festival 2019:

11 IV 2019, Suwaki – SOK-Foyer; konferencja prasowa dotycząca 12. edycji Suwałki Blues Festival
© 2019 Wojciech Otłowski

W programie 12. Suwałki Blues Festival 2019 m. in.: odsłonięcie 11. tablicy w Alei Gwiazd Bluesa – wmontowanie w deptak przy ul. Chłodnej kolejnej płyty, na której znajdą się nazwy największych gwiazd SBF 2018 będzie z całą pewnością stałą pamiątką wpisującą się w tradycję programu pierwszego dnia SBF; dwa wernisaże na rozpoczęcie festiwalu – pierwszego dnia festiwalu planowane jest otwarcie dwóch wernisaży, tj. w foyer Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz wernisażu plenerowego na placu M. Konopnickiej.

Koncert otwarcia SBF 2019 – w tym roku na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpi zespół COREY HARRIS ACOUSTIC TRIO (USA/IT) z Suwalską Orkiestrą Kameralną (PL). Jako support wystąpi: SOSNOWSKI (PL). Koncert będzie transmitowany na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Suwałki Blues Drift 2019 – w piątek, na placu przy ul. T. Kościuszki 74 odbędzie się zlot samochodów Mazda MX5. Otwarta scena bluesowa – Openblues – w piątek i sobotę w godz. 18.00 – 20.00 na placu M. Konopnickiej wystąpią 4 zespoły lub soliści, którzy wcześniej zgłoszą chęć wystąpienia na OPENBLUES – otwartej scenie bluesowej.

Koncert na platformie i parada motocykli – dzięki współpracy z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym, będziemy mieli możliwość zorganizowania koncertu na mobilnej platformie któremu towarzyszyć będzie parada motocykli Klubu Motocyklowego Black Seven Suwałki.

Konkurs Polish Blues Challenge 2020 – w niedzielę w ramach Suwałki Blues Festival 2019, na dużej scenie przy Ratuszu odbędzie się konkurs Polish Blues Challenge 2020. W konkursie weźmie udział 5 zespołów wybranych przez Radę Artystyczną. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza wraz z nagrodą pieniężną. Laureat konkursu wystąpi na European Blues Challenge 2020 w Holandii.

Podczas Suwałki Blues Festival wystąpią:

KENNY WAYNE SHEPHERD BAND (USA)

THE ALLMAN BETTS BAND (USA)

THE CASH BOX KINGS (USA)

COREY HARRIS ACOUSTIC TRIO (USA/IT)

SARI SCHORR (USA)

GRAINNE DUFFY (IE)

PETE BROWN & KRISSY MATTHEWS BAND (UK/PL)

MACIEJ LIPINA (PL)

MAGDA PISKORCZYK (PL)

JJ BAND feat. Joanna Kaniewska (PL)

KHALIF WAILIN WALTER (USA)

VINNIE’S VICE (NL)

BACK TO THE ROOTS (FR)

DEIDREY FRANCOIS BAND (CAN/LT)

HOWLIN’ MATT (UK)

JUTAS & BUKARTAS BLUES DUO (LT)

SOUTHERNMAN ROBBIE (RO)

WBAND (CZ/SK)

48 GODZIN  (PL)

KSW 4BLUES (PL)

PIANO BLUES BAND (PL)

SHADE OF WHITE (BY)

ADAM ZALEWSKI TRIO (PL)

Leave a Reply