Deski fiszki – czyli jak stylowo i wygodnie poruszać się po mieście

0
495

Wielkie miasta to również wielkie odległości do pokonania, a także wielkie korki na ulicach. Dlatego coraz więcej osób szuka alternatywy dla samochodów. Coraz popularniejsze stają się rowery, ale także i deskorolki, wśród których prym wiodą deski typu fishskateboard. Czym wyróżniają się tego rodzaju deskorolki? Czy warto wybrać deski fiszki?

Deskorolki – jak to wszystko się zaczęło?

Pierwsze deskorolki pojawiły się w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku na ulicach kalifornijskich miast. Miały one być niejako rozwiązaniem zapewniającym surferom rozrywkę w czasie bezwietrznych dni. Pierwsze deskorolki były tworzone z desek, do których przyczepiano kółka od wrotek. Dopiero z czasem pojawiły się profesjonalne rozwiązania, w tym takie, które są popularne do dzisiaj, np. fiszki deski. Ciekawostką może być to, że na takich deskach można było jeździć wyłącznie do przodu. Z czasem zaczęło pojawiać się również coraz więcej eventów skupiających wokół siebie osoby, które interesowały się jazdą na deskorolce. Stworzona została nowa kultura skateboardzistów. W latach dziewięćdziesiątych deskorolki stały się na tyle popularne, że zaczęto tworzyć gry komputerowe, w których pojawiały się najważniejsze postaci ze świata skateboardu, w tym sławny Tony Hawk.

Fishboard – co to takiego?

Deska fiszka (można spotkać się również z nazwą fishboard penny) to lekka deskorolka wykonana z tworzywa sztucznego o charakterystycznym obłym kształcie i lekko uniesionej tylnej części. Dzięki temu, że wykonana jest z tworzyw sztucznych, jest lekka i bardzo poręczna. Dlatego wiele osób wybiera ją do poruszania się po mieście. Co istotne, tego rodzaju deski są polecane dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze skateboardingiem. W sklepach takich jak np. ten https://deskshop.pl/sprzet-na-lad/fishskateboard można znaleźć różnorodne modele o bogatym wzornictwie. Dzięki czemu praktycznie każdy użytkownik może wybrać deskę idealną dla siebie.

Leave a Reply