Dobiega końca I etap naprawy kostki na Kościuszki. Ulica nadal będzie nieprzejezdna

Firma, która na zlecenie miasta wykonuje gruntowną modernizację ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do Placu Marszała Józefa Piłsudskiego, kończy właśnie I etap inwestycji. Dziś zalewane są spoiny pomiędzy kostką na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Mickiewicza.

Zgodnie z przyjętą technologią przez kolejne 4 tygodnie wykonana na nowo podbudowa oraz spoina będzie schnąć. To oznacza, że do tego czasu ulica nadal będzie nieprzejezdna.

Inwestycja polegająca na całościowym przełożeniu kostki granitowej z wykonaniem nowej podbudowy została podzielona na 3 etapy. Pierwszy z nich zgodnie z podpisaną umową musi zakończyć się do 30 czerwca.

Teraz firma dokończyć musi resztę rozebranego wcześniej odcinka ul. Kościuszki, tak, by zdążyć przed organizacją Suwałki Blues Festivalu.  Do końca października ma być gotowy cały odcinek ul. Kościuszki.

O dokładnych terminach związanych z zamknięciem poszczególnych odcinków ulicy Kościuszki mieszkańcy Suwałk będą informowani za pośrednictwem między innymi miejskiego systemu SMS. Prace pochłoną 730 tys. zł.

Tutaj zapiszesz się do Miejskiego Systemu Powiadamiania SMS.

Dodaj komentarz