Lektura Obowiązkowa zaprasza na spotkanie. Grażyna Plebanek w Augustowie

0
155

Wyjątkową propozycję dla fanów literatury przygotowali pracownicy Augustowskich Placówek Kultury. We wtorek, 21 maja, gościem cyklicznych spotkań pod hasłem Lektura Obowiązkowa będzie Grażyna Plebanek, pisarka ceniona, o imponującym dorobku literackim, autorka opowieści wciągających i przykuwających uwagę, ale też poruszających tematy istotne dla współczesnych odbiorców.

Możliwość spotkania i rozmowy z gościem na pewno ucieszy czytelniczki – Grażyna Plebanek jest jedną polskich autorek, po której książki sięgamy najchętniej. Powodów jest wiele: to przede wszystkim intrygujące, zaskakujące przebiegiem zdarzeń historie, zaciekawiają także bardzo obrazowe, prawdziwe portrety psychologiczne postaci. Autorka porusza tematy uważane przez niektórych za tabu – kwestię aborcji, przemocy, tematy związane ze sferą intymną. Na plan pierwszy najczęściej wysuwają się kobiety – ich problemy, dylematy, dramaty, trudne życiowe sytuacje; ale ma też na swym tytuły – choćby „Nielegalne związki”, gdzie poznajemy przede wszystkim męski punkt widzenia za sprawą głównego bohater – Jonathana.

Zatem na spotkanie z autorką organizatorzy zapraszają wszystkich wielbicieli twórczości Grażyny Plebanek. Rozmowę z pisarką poprowadzi Marta Jackiewicz. Będzie oczywiście możliwość zadania pytań, co cenią i czytelnicy, ale i sami autorzy goszczący w APK.

Będzie też okazja do otrzymania autografu oraz do uzupełnienia domowej biblioteczki o brakujące tytuły na stoisku przygotowanym przez augustowski oddział księgarni BookBook.

Spotkanie odbędzie się 21 maja o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9. Bilety w cenie 8 zł nabyć można w siedzibie MDK, rezerwacje pod numerem tel. 87 643 36 59.

 

 

*Grażyna Plebanek – jedna z najchętniej czytanych polskich pisarek. Felietonistka, autorka bestsellerowych powieści i opowiadań oraz sztuk teatralnych; publikuje w języku polskim, angielskim, holenderskim, francuskim. Warszawianka. Od 2005 roku mieszka w Brukseli. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała jako dziennikarka dla Agencji Reutera i „Gazety Wyborczej”. Felietonistka „Polityki”, „Wysokich Obcasów Extra” i magazynu „Trendy”, publikuje też m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Lampie”, „Newsweeku”, „Elle” i „Pograniczach”. Autorka książek „Pudełko ze szpilkami”, „Dziewczyny z Portofino”, „Przystupa”, „Nielegalne związki”, „Córki rozbójniczki”, „Bokserka” i „Pani Furia”.

Leave a Reply