Ponadczasowe teksty Jonasza Kofty w interpretacjach Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla. Przy fortepianie Włodzimierz Nahorny. W piątek, 7 czerwca o godz. 19.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury zabrzmią wielkie przeboje, m.in.: Jej portret, Księżyc w nowiu, Do łezki łezka, Pamiętajcie o ogrodach, Trzeba marzyć, Samba na jedną nutę, Walc szczęście. 

Choć Jonasz Kofta nie żyje już od 30 lat, we mnie żyje od zawsze. Znam Jego piosenki od dziecka. Wiele z nich pojawiło się na moim debiutanckim dwupłytowym albumie „Strobel – Kofta – Wołek”. Wiedziałam, że nadejdzie czas, gdy stworzę koncert złożony wyłącznie z Jego piosenek. Nula Stankiewicz

Po ogromnym sukcesie płytowym i koncertowym programu „Byle nie o miłości” z piosenkami Agnieszki Osieckiej, przyszedł czas na piosenki Jonasza Kofty. „Idź swoją drogą” to nowy koncert złożony z piosenek Jonasza Kofty, do którego powstania zainspirowała Nulę Stankiewicz 30. rocznica śmierci poety. Janusz Strobel, który z Jonaszem Koftą napisał wiele piosenek, podjął się aranżacji utworów, które Nula wybrała do tego koncertu. Znajdują się w nim, poza kompozycjami Strobla, Nahornego, Korzyńskiego, Pietrzaka, Lobosa, Lauro, również utwory wywodzące się z kręgu kultury latynoamerykańskiej.

To piękny koncert. Pogodny, nienachalnie zabawny, poetycki. Zupełnie jak Jonasz Kofta. W koncercie wykorzystane są archiwalne materiały filmowe i radiowe, w których słyszymy samego Poetę, a slajdy z jego rękopisami i zdjęciami tworzą dodatkowy walor tego wydarzenia. To wszystko stwarza atmosferę, jak gdyby sam Poeta współtworzył koncert. Koncert na pogodę i niepogodę. Na smutki i radości. Na karnawał i po karnawale. Bo, jak mawiał Kofta: Uśmiechnij się. Jutro będzie za późno! Patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja im. Jonasza Kofty „Pamiętajcie o ogrodach”. Tak o projekcie opowiada Nula Stankiewicz:

Nuli Stankiewicz towarzyszyć będą muzycy z pierwszej ligi polskiego jazzu: Janusz Strobel (gitara, aranżacje), Włodzimierz Nahorny (fortepian), Jerzy Małek (trąbka, flugelhorn), Paweł Pańta (kontrabas), Cezary Konrad (perkusja) oraz Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert. Wystarczy do 2 czerwca do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Podaj tytuły albumów, na których można usłyszeć piosenki w wykonaniu Nuli Stankiewicz? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrywa Grzegorz Stankiewicz.

Filharmonia Suwałk: koncert „Idź swoją drogą” – piosenki Jonasza Kofty w wykonaniu Nuli Stankiewicz w Suwałkach

Leave a Reply