Reklama

Szczęśliwy Lazzaro w Kinie konesera w Cinema Lumiere

Data:

- Reklama -

Prezentowany w Konkursie Głównym 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes i nagrodzony za scenariusz, nowy film najwybitniejszej włoskiej reżyserki młodego pokolenia, Alice Rohrwacher już we wtorek, 21 maja o godz. 18.00 w Cinema Lumiere w cyklu Kino konesera pod patronatem portalu Niebywałe Suwałki.

Oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego koncentruje się wokół spotkaniu Lazzaro, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za pomyleńca, z pięknoduchem Tancredim, młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni.

Życie ich obu w odizolowanej wiosce pasterskiej Inviolata toczy się pod dyktando okropnej markizy Alfonsiny de Luny, królowej imperium tytoniowego i zarazem matki Tancrediego.

Lojalna więź między młodymi mężczyznami zostaje przypieczętowana, kiedy Tancredi prosi Lazzaro, aby ten pomógł mu zorganizować własne porwanie. Ten dziwny i nieprawdopodobny sojusz jest objawieniem dla Lazzaro i owocuje przyjaźnią tak cenną, że bohater będzie nawet podróżować w czasie i przestrzeni w poszukiwaniu Tancrediego. Pierwszy raz w życiu Lazzaro trafi także do wielkiego miasta…

Alice Rohrwacher – przyszła na świat 29 grudnia 1981 roku w toskańskiej miejscowości Fiesole, aczkolwiek młodość spędziła w nie mniej prowincjonalnym Castel Giorgio, gdzie urodziła się jej matka, a ojciec Reinhard (z pochodzenia Niemiec) pracował jako pszczelarz. Studiowała literaturę i filozofię na Uniwersytecie w Turynie, po czym ukończyła kurs scenopisarstwa w turyńskiej Holden School. Zadebiutowała w 2011 roku dramatem „Ciało niebieskie”, pokazywanym na MFF w Cannes w sekcji Quinzaine des Réalisateurs i entuzjastycznie przyjętym przez krytyków. Po trzech latach powróciła na Lazurowe Wybrzeże z autobiograficznymi „Cudami”, które trafiły już do Konkursu Głównego i w rezultacie zdobyły Grand Prix. Najnowsze dzieło Alice, „Szczęśliwy Lazzaro”, do którego ponownie zaprosiła przed kamerę siostrę, popularną aktorkę Albę Rohrwacher („Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, „The Place”), wyjechało z Cannes z nagrodą za scenariusz.

https://www.youtube.com/watch?v=OAgqF1vNhec

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety do Cinema Lumiere na ten film. Wystarczy do 19 maja do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakie filmy dokumentalne wyreżyserowała Alice Rohrwacher? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Monika Durtan i Stanisław Brzozowski.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Tata” niebawem w kinach. Wygraj bilety na film Anny Maliszewskiej

Film Anny Maliszewskiej, z Erykiem Lubosem w roli głównej,...

„Duchy Inisherin” wkrótce w Cinema Lumiere. Wygraj bilety

"Duchy Inisherin" to najnowszy film Martina McDonagha, który wcielił...

„Fenomen” Owsiaka w Cinema Lumiere

Film dokumentalny o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i Jurku...

Japońska grafika, spotkania, koncerty

Sprawdźmy, co się wydarzy w najbliższych dniach w Suwałkach....
%d bloggers like this: