W Słobódce „Potyczki z Królową Nauk”

0
621

W poniedziałek, 27 maja już po raz piąty w Szkole Podstawowej w Słobódce odbył się gminny konkurs matematyczny „Potyczki z Królową Nauk” pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Szypliszki Stanisława Gibowicza. W zmaganiach wzięło udział dziewięcioro najlepszych matematyków z gminy Szypliszki ze szkół podstawowych w Słobódce, Kaletniku i Jasionowie.

Konkurs był podzielony na dwie części. W pierwszej uczniowie zmagali się z zadaniami otwartymi, w drugiej z zamkniętymi. W przerwie między obiema częściami uczestnicy mogli liczyć na słodki poczęstunek. Rywalizacja w tym roku była na tyle zacięta, że potrzebna była dogrywka w celu wyłonienia zwycięzcy.

Ostatecznie najlepszym matematykiem okazał się Piotr Lutyński (Szkoła Podstawowa w Słobódce), kolejne miejsca zajęli: Aleksandra Wołyniec (Szkoła Podstawowa w Słobódce) oraz Monika Kimszal (Szkoła Podstawowa w Kaletniku). Zwycięzca otrzymał bon o wartości 200 zł, nagrodami za drugie i trzecie miejsce były bony o wartości 150 zł  i 100 zł. Wszystkie do wykorzystania w sieci sklepów Empik.  Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz pamiątkowe długopisy i coś słodkiego.

Tak jak i w poprzednich edycjach konkursu nagrody ufundował Przewodniczący Rady Gminy Szypliszki. Konkurs zorganizowała Aneta Staskielunas.

Fot. Organizatorzy

Leave a Reply