Film w reżyserii Kennetha Branagh’a – portret ostatnich trzech lat życia Williama Szekspira, kiedy to artysta opuszcza Londyn, by wrócić na łono rodziny w Stratford nad rzeką Avon – będzie można obejrzeć we wtorek, 18 czerwca o godz. 18.15 w Cinema Lumire.

Kenneth Branagh wspólnie ze scenarzystą Benem Eltonem przedstawiają wydarzenia z życia mistrza, które są powszechnie znane, ale także – na podstawie pochodzącej z tamtego okresu twórczości Szekspira – próbują wypełnić luki w jego biografii.

W 1613 roku, po wielkim pożarze, który strawił budynek Globe Theatre podczas prac nad inscenizacją sztuki Szekspira „All is True” („Życie Henryka III”), załamany artysta wraca do Stratford. Pracując przez dwadzieścia lat w Londynie, nieczęsto miał okazję spotykać swych najbliższych – żonę Annę (Judi Dench) oraz córki – Judith (Kathryn Wilder) i Susannę (Lydia Wilson), toteż ich reakcja na jego powrót wcale nie jest entuzjastyczna. Szekspir, zrozpaczony śmiercią syna Hamneta (Sam Ellis), stara się odnaleźć równowagę, pracując nad ogrodem poświęconym synowi.

W miarę upływu czasu presja związana z długą nieobecnością i nagłym powrotem artysty do domu rośnie. Anna, czując się publicznie upokorzona przez miłosne sonety męża, które nie były pisane z myślą o niej, jest wściekła na wieść o planowanym przybyciu do domostwa Szekspirów earla Southampton (Ian McKellen), któremu jej mąż jest bezgranicznie oddany. Co więcej, Judith, córka Williama, nie może pogodzić się nie tylko ze śmiercią swego brata bliźniaka, żyjąc w poczuciu winy jako ta, która przeżyła brata, ale także z tym, że dla ojca zawsze był on ważniejszy od niej. Relacja Szekspira z drugą córką wydaje się lepsza, ale i to szybko się zmieni, kiedy Susanna zostaje oskarżona o zdradę męża, co zapowiada publiczny skandal. Szybko jeden z mieszkańców Stratford zaczyna szantażować w związku z tym Szekspira.

Cykl KINO KONESERA objęty jest patronatem medialnym portalu NIEBYWAŁE SUWAŁKI.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz tego filmu w Cinema Lumiere. Wystarczy do 14 czerwca do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Kennetha Branagha Szekspir fascynuje od dawna. Dokąd więc młody Branagh mógł odbyć swoją pierwszą podróż autostopem? Zwycięzców wylosujemy.

Pokaz filmu „Cała prawda o Szekspirze” w cyklu Kino konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj