IV edycja augustowskiego przeglądu to dowód na to, że muzyczne filmy są propozycją ciekawą dla odbiorców, że łącząca pokolenia i łagodząca obyczaje muzyka jako swego rodzaju bohater filmów sprawdza się, intryguje i przykuwa uwagę.

Ostatni rok był bogaty w produkcje przybliżające sylwetki gwiazd rocka, obrazy przesycone muzyką, pokazujące meandry muzycznej pasji. W ostatnich dniach czerwca, w Augustowie, będzie okazja, by zobaczyć je – po raz pierwszy lub ponownie, zagłębić się w świat dźwięków, delektować się mariażem muzyki i filmu.

A jako że to propozycja Kinochłonu, zatem Dyskusyjny Klub Filmowy z Augustowa zawsze ma dla widzów wiele dodatkowych, nietuzinkowych atrakcji, przeróżnych niespodzianek i specjalnych propozycji. Oczywiście najważniejsze będą filmy – i od mocnego akcentu zacznie się tegoroczny przegląd. W kinie Iskra o godzinie 18.30 rozpocznie się seans obrazu o kultowym zespole Queen – „Bohemian Rapsody”. Przyjęty z entuzjazmem, według fanów genialnie oddający skomplikowany charakter lidera grupy, ciekawie przybliżający drogę zespołu na szczyt, film ten jest hołdem złożonym genialnemu, charyzmatycznemu wokaliście.

W klimacie takich brzmień upłynie i dalsza część pierwszego wieczoru. Utwory grupy zabrzmią we wnętrzach klubu „Biała perła”, nad Nettą, przy ulicy Rybackiej. Wstęp na to muzyczne wydarzenie jest wolny.

Kolejnego dnia imprezy, we wtorek, 25 czerwca, widzowie będą mogli zobaczyć dwa filmowe portrety śpiewających artystek – dokument o Whitney Houston oraz kultowy już remake musicalu z 1937 roku, „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem w rolach głównych.

Środowe propozycje to dramat i komedia – a bohaterami obu filmów są rzecz jasna muzycy. Film Kiriłła Sieriebriennikowa to zainspirowana autentycznymi historiami liderów leningradzkich grup: Mike’a Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino) opowieść o poszukiwaniu muzycznej drogi, wielkich emocjach oraz kontrkulturowym buncie. „Heavy Trip” to z kolei finlandzko-norweska komedia pokazująca perypetie amatorskiego zespołu pragnącego w końcu zaistnieć na scenie, mimo wszelkich przeciwności, które wydają się wręcz mnożyć…

Warto dodać, że gościem pokazów filmowych będzie najwybitniejszych znawców kina w radiowej „Trójce”, autor audycji „Trójkowo, filmowo”, Ryszard Jaźwiński.

W czwartek nikogo nie może zabraknąć na koncercie w Amfiteatrze! Muzycy Lao Che łączą rozmaite style, a zapadające w pamięć teksty ich utworów zawierają ważkie przesłania. Początek koncertu o godzinie 19.30, wstęp wolny.

Ostatni dzień imprezy rozpocznie się już o godzinie 15.00 piknikiem muzyczno-filmowym. Na augustowskiej Plaży Miejskiej będzie można spróbować rozmaitych dań, zaplanowano wiele atrakcji dla najmłodszych. Będzie także możliwość wykonania autorskiej kartki pocztowej i wysłania jej od razu za pośrednictwem Poczty Polskiej, a także nabycia oryginalnej biżuterii nawiązującej do klimatu przeglądu, bo wykonanej z kabli, kostek do gitary, pałeczek perkusyjnych, materiałów niezwykłych i niebanalnych.

Tego dnia zaprezentowane zostaną dwa filmy – o 19.30 w kinie Iskra widzowie będą mogli poznać historię muzycznej kariery Eltona Johna, dzięki obrazowi „Rocketman” w reżyserii Dextera Fletchera, zaś w Amfiteatrze wyświetlany będzie kultowy musical „Grease”, jeden z najbardziej kasowych filmów muzycznych wszech czasów. Początek seansu o godzinie 22.00.

Już od piątku (7 czerwca) można zaopatrzyć się w bilety na te filmowo-muzyczne propozycje. Pojedynczy bilet kosztuje 15 zł, karnet na sześć filmów – 60 zł.

Rezerwacja i sprzedaż: MDK, tel. 87 643 36 59 lub 790 22 85 60.

W naszym konkursie możecie wygrać karnet na wszystkie filmowe propozycje „Kinogrania”! Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Ile Oscarów otrzymały wszystkie filmy prezentowane w tegorocznym przeglądzie? Odpowiedzi wysyłajcie na adres: redakcja@niebywalesuwalki.pl do 12 czerwca do godziny 20.00. Zwycięzcę wylosujemy.

Dodaj komentarz