Reklama

Nowenna i 20. rocznica pobytu św. Jana Pawła II na Suwalszczyźnie

Data:

Msza św. pod pomnikiem Jana Pawła II w niedzielę, 9 czerwca była kolejnym punktem Nowenny przed przypadającym w przyszłym roku jubileuszem 300-lecia Suwałk. W tym roku uroczystość była połączona z obchodami 20-lecia papieskiej pielgrzymki z 1999 roku, podczas której Jan Paweł II odwiedził Suwalszczyznę.

Mszę św. odprawił biskup ełcki Jerzy Mazur. W homilii biskup przywołał przesłanie Jana Pawła II ze mszy św. w Ełku w dniu 8 czerwca 1999 r., aby troszczyć się o ludzi biednych oraz powrócił do wspomnień z pobytu Papieża w wigierskim klasztorze, odwiedzin w Studzienicznej i w domu państwa Milewskich w Leszczewie. Na zakończenie wyraził nadzieję, że za rok podczas jubileuszowej uroczystości suwalczan będzie jeszcze więcej.

W imieniu mieszkańców i samorządu za sprawowanie mszy św. dziękowali Ewa Sidorek, zastępca Prezydenta Miasta Suwałk oraz Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

Mszę poprzedził krótki koncert pieśni religijnych i ewangelizacja, a na zakończenie, wystąpiła grupa „Ocean Życia”, istniejąca przy stowarzyszeniu Seniorzy z Pasją „Horyzont”, która zaprezentowała montaż słowno-muzyczny, poświęcony pielgrzymce Jana Pawła II po Ziemi Suwalskiej.

Wcześniej w parku Konstytucji 3 Maja podczas rodzinnego festynu można było m.in. spróbować przysmaków wigierskich, ufundowanych przez firmę Cymes oraz obejrzeć występy: zespołu Przeroślaki, solistów Studia Piosenki Świetlik z Suwalskiego Ośrodka Kultury i grupy wokalnej „Rozłogi” oraz zespołu Wspomnień Czar, działających przy Stowarzyszeniu Twórczych Seniorów Rozłogi.

Fot. UM w Suwałkach

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Jazzująca” płyta Anny Szafranowskiej już dostępna. To muzyka bliska sercu

Anna Szafranowska w swoim stypendialnym projekcie artystycznym podjęła się...

„Szekspir, róże i Święty Graal, czyli gdzie jest skarb esesmana?” – trzeci tom cyklu dla młodzieży Roberta Rynkowskiego

Wyraziści bohaterowie, emocjonująca akcja i bliska nam lokalizacja –...

Trwa majówka nad Wigrami (foto)

W trakcie majówki nad Wigrami - w klasztorze pokamedulskim...
%d bloggers like this: