Nowoczesne strony internetowe w 2019 roku

0
355

Trendy w projektowaniu stron internetowych na przestrzeni ostatnich 10 lat bardzo się zmieniły. Z pewnością wpłynął na to rozwój technologiczny, lawinowy przyrost informacji w Internecie i związany z tym efekt tak zwanego „szumu informacyjnego”, jak również potrzeba przyjaznego designu, który sprawi, że strony www zadowolą współczesnego odbiorcę. Czym zatem charakteryzują się strony internetowe w 2019 roku?

Minimalistyczne strony internetowe

Dotychczas projektowane strony www nasycone były ogromną liczbą zdjęć, różnych elementów interaktywnych czy innych funkcji, po to, by przyciągnąć uwagę użytkowników internetu. W 2019 roku zauważa się odchodzenie od tego nurtu na korzyść minimalistycznych, czarno – białych stron z ograniczoną ilością tekstu i subtelnymi grafikami. Okazuje się, bowiem że taki prosty, przejrzysty przekaz jest silniejszy niż strony bogato wyposażone w wiele niepotrzebnych elementów, które rozpraszają koncentrację internautów.

A warto pamiętać, że w obecnym świecie jesteśmy z każdej strony bombardowani natłokiem informacji. Walcząc zatem o uwagę klienta, należy znaleźć jakiś skuteczny sposób by do niego dotrzeć, zanim zostanie on przytłoczony nadmiarem informacji z innych źródeł. Może to być na przykład jakiś symbol graficzny czy zwrot językowy, które będą z pewnością skuteczniejsze niż rozbudowana oferta tekstowa.

Nowoczesne strony internetowe bez technologii flash

Na przestrzeni kilku ostatnich lat dało się zauważyć odchodzenie od korzystania z technologii flash przy projektowaniu stron www, która była wykorzystywana do umieszczania podkładu muzycznego na danej witrynie lub też wprowadzania zaawansowanego modułu galerii zdjęć. Obecnie strony internetowe projektowane są już bez tej technologii, głównie z powodu zbyt dużego obciążenia serwera oraz wydłużenia czasu ładowania witryny, co negatywnie wpływ na ranking w wyszukiwarce internetowych.

Przejrzystość informacji umieszczanych na stronach internetowych

Przy projektowaniu stron www właściciele firm najczęściej życzyli sobie, aby były na niej umieszczane ogólnikowe treści, zaś szczegółowe informacje dotyczącej oferty czy cennika były udostępniane dopiero po nawiązaniu kontaktu ze strony klienta. Dzisiaj ta zasada po prostu nie przejdzie. Jeśli internauta nie znajdzie na danej witrynie tego typu informacji to bardzo szybko, bo nawet w ciągu kilku sekund, znajdzie sobie inną stronę internetową, na której zostały umieszczone wszystkie potrzebne mu informacje – podpowiada właściciel firmy Akamadr.pl, specjalizującej się w tworzeniu nowoczesnych stron internetowych.

Dlatego też na nowych stronach www zaleca się publikowanie szczegółowych informacji w przejrzysty sposób, tak by klient bez problemu mógł je znaleźć. Warto pamiętać, że podstawową zasadą zawsze powinna być jakość informacji, a nie jej ilość.

Nowoczesne strony internetowe w 2019 roku w przyjemny sposób zaskakują swego odbiorcę minimalistyczną, czytelną szatą graficzną oraz sprawnie i rzetelnie skonstruowaną warstwą słowną. Na obecnie powstałych stronach www znajdują się tylko przydatne treści, pomocne przy wyszukiwaniu relewantnych informacji. Tak skonstruowane strony internetowe z pewnością zadowolą swoich odbiorców.

Leave a Reply