Reklama

O czym należy pamiętać, zakładając konto u legalnego bukmachera?

Data:

- Reklama -

Dowiedz się, jak założyć konto u legalnego bukmachera. Jakie dane trzeba podać? Czy przesłanie skanu dowodu osobistego jest bezpieczne?

Jak założyć konto u legalnego bukmachera?

Zakłady bukmacherskie można obstawiać na dwa sposoby – albo w stacjonarnym punkcie, albo przez Internet. Ta pierwsza opcja może wydawać się łatwiejsza dla początkującego gracza, bo w takim miejscu zawsze znajduje się kompetentna osoba, która rozwieje wszelkie ewentualne wątpliwości.

Jednak obstawianie zakładów przez Internet jest coraz bardziej popularne, gdyż posiada wiele zalet. Wśród nich znajduje się fakt, że można to robić bez wychodzenia z domu, a także skorzystać z bonusu powitalnego oferowanego przez bukmacherów nowym graczom.

Mimo że założenie konta nie jest zbyt skomplikowane, to na początku może wywoływać kilka pytań i wątpliwości. Tutaj dowiesz się, jak założyć konto u legalnego bukmachera i na co należy przy tym uważać.

Jakie dane trzeba będzie podać?

Podczas rejestracji konta u bukmachera musisz podać swoje podstawowe dane: imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, adres e-mail i numer telefonu. Oprócz tego u niektórych bukmacherów konieczne będzie jeszcze wpisanie numeru PESEL, a także serii i nr dokumentu tożsamości (np. dowodu osobistego) wraz z datą jego ważności.

Oczywiście musisz też posiadać jakieś dane do logowania. W związku z tym przy rejestracji należy podać nazwę użytkownika – która będzie przypisana tylko do Ciebie – i hasło. Pamiętaj, aby wybrać takie hasło, które będzie trudne do odgadnięcia przez osoby trzecie i nie podawaj go nikomu.

Numer rachunku bankowego

Jeżeli obstawiasz u bukmachera, to zapewne masz nadzieję, że uda Ci się wygrać. Jeżeli faktycznie tak się stanie, to bukmacher musi wiedzieć, gdzie może wypłacić Twoje pieniądze. Dlatego podczas procesu rejestracji możesz zostać też poproszony o podanie numeru konta bankowego. Wszelkie ewentualne wygrane będą wypłacane właśnie tam.

Kod bonusu powitalnego

Bukmacherzy prześcigają się w wymyślaniu kolejnych bonusów powitalnych. Ma to na celu przyciągnąć nowych klientów. Jednak w niektórych przypadkach ten bonus nie zostanie aktywowany, jeżeli nie wpiszesz właściwego kodu podczas rejestracji konta. Pamiętaj o tym, bo później nie będziesz już mógł skorzystać z tej oferty. Więcej na temat bonusów i kodów bonusowych znaleźć można na różnych branżowych portalach, jak np. https://www.legalny-bukmacher.com/. Jednak zdarzają się też oferty bonusowe, w przypadku których podanie kodu podczas rejestracji nie jest konieczne, dlatego przed założeniem konta warto zapoznać się szczegółowo z warunkami danego bonusu.

Skan dokumentu tożsamości

Jest jeszcze jedna istotna kwestia, przez którą część osób rezygnuje z założenia konta u internetowego bukmachera. W ustawie o grach hazardowych zawarty jest jeden bardzo ważny punkt, zgodnie z którym firmy oferujące przyjmowanie zakładów wzajemnych muszą przeprowadzać weryfikację wieku.

Gra u bukmachera jest zabroniona osobom poniżej 18 roku życia. Bukmacher musi tego przestrzegać i nie może zaufać nikomu „na słowo”, prosząc jedynie o wpisanie swojej daty urodzenia. Dlatego też aby poprawnie założyć konto, będziesz musiał przesłać skan dokumentu tożsamości, najlepiej dowodu osobistego.

Niektórzy obawiają się utraty danych i dlatego rezygnują z rejestracji. Ale bukmacher ma obowiązek we właściwy sposób chronić dane wszystkich swoich klientów. Ponadto wysyłając mu skan dowodu, możesz zasłonić część informacji, które nie są potrzebne do dalszej weryfikacji.

Wymagając skanu dokumentu tożsamości bukmacherzy chronią nie tylko niepełnoletnich graczy. Jest to także sposób na oszustów, którzy podszywają się pod czyjeś dane, albo kilkakrotnie zakładają konto u tego samego bukmachera, by ponownie skorzystać z bonusu powitalnego.

Czy można edytować swoje dane?

Czasami już po założeniu konta u bukmachera w naszych danych osobowych mogą nastąpić pewne zmiany. Oczywiście można je zmienić lub poprawić, ale nie w każdym przypadku będzie to takie proste.

Niektóre z informacji, takie jak numer telefonu czy adres zamieszkania, bez problemu zmienisz na swoim koncie gracza przez Internet. Jednak w przypadku niektórych danych będzie potrzebna pomoc obsługi. Sam nie jesteś w stanie zmienić imienia i nazwiska czy numeru dowodu osobistego. Jeżeli zmiana którychkolwiek z tych danych będzie konieczna, zwróć się o pomoc do działu obsługi klienta.

Jak widać, sam proces zakładania konta u bukmachera nie jest skomplikowany. Trzeba jeszcze zwracać uwagę na to, aby zakładać konta tylko u firm posiadających polską licencję, gdyż w przeciwnym razie gracz może zostać ukarany (za grę u bukmacherów bez licencji). Przypominamy, że hazard może uzależnić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Jak wykorzystać bonusy bukmacherskie, gdy zdecydujemy się na postawienie zakładu?

Na dzisiejszym rynku bukmacherskim działa wiele firm. Firmy te...

Badanie od redaktorów LegalBukmacher — ile zarabia pracownik zakładów bukmacherskich?

Wielu typerów marzy o pracy w zakładach bukmacherskich. Oni...

Zakłady na 2 Ligę – co można obstawiać i jak bukmacherzy oceniają formę zespołu Wigier Suwałki?

Obecnie 2 Liga stanowi ostatni centralny poziom rozgrywkowy, w...

Promocje bukmacherskie – rodzaje i wyjaśnienie pojęć

Rynek bukmacherski jest bardzo konkurencyjny. Bukmacherzy walczą między sobą...