Rodzinny Turniej Strzelecki za nami (foto)

W sobotę, 1 czerwca na Strzelnicy Klonownica koło Augustowa odbył się Integracyjny Rodzinny Turniej Strzelecki. To już druga edycja tego turnieju organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 w Suwałkach, Klub Strzelecki MARKSMAN i Stowarzyszenie Suwalsko- Sejneńska Lokalna Grupa Działania.

Z roku na rok turniej cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. W tym roku w zawodach wystartowali uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Suwałkach, Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Bajka, oraz uczniowie Szkoły podstawowej nr 11 w sumie 18 drużyn.

Turniej to nie tylko zmagania sportowe, ale przede wszystkim wspólne rodzinne spędzanie czasu wolnego połączonego z aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu.

W tym roku drużyny rywalizowały w takich konkurencjach jak: strzelanie z karabinka sportowego z pozycji leżącej, strzelanie z karabinka sportowego z pozycji siedzącej, strzelanie z pistoletu sportowego, strzelanie z łuku oraz bieg na dystansie 25 m połączony ze zbieraniem łusek. Turniej wzbogacił kącik plastyczny oraz gry rekreacyjne w speedbol oraz badmintona.

Dla części uczestników była to pierwsza okazja, aby spróbować swoich sił w sporcie strzeleckim pod okiem profesjonalnych instruktorów z klubu strzeleckiego MARKSMAN.

Zawody rozpoczęły się szkoleniem z bezpiecznego zachowania się na strzelnicy i stanowiskach strzeleckich oraz obsługi broni. Przygotowanym konkurencjom sprostali wszyscy uczestnicy turnieju. Turniejowi towarzyszyła rodzinna atmosfera i świetna zabawa.

Zawody dostarczyły uczestnikom wielu emocji związanych ze wspólną rywalizacją sportową. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Suwalsko-Sejneńską Lokalną Grupę Działania.

Fot. Organizatorzy i uczestnicy

Dodaj komentarz