Aleksandra Łazarska w cudownej siódemce! Sukces reprezentantki SOK w prestiżowym konkursie

0
214
Aleksandra Łazarska
Aleksandra Łazarska

Reprezentująca Suwalski Ośrodek Kultury Aleksandra Łazarska, aktorka Fabryki Monodramów i Teatru Efemerycznego, została jednym z siedmiu laureatów 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Turnieju Teatrów Jednego Aktora – 14. SAM NA SCENIE w Słupsku. Nagrodę otrzymała za spektakl “Nie dla żartu”  w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz, według autorskiego scenariusza.

Ola Łazarska w finale w Słupsku wystąpiła po tym, jak dostała się z dodatkowej kwalifikacji. Taką drogę przebyły jeszcze dwie inne osób spośród ośmiu zgłoszonych. Reprezentantka SOK w 14. SAM NA SCENIE była jedną z dwóch przedstawicielek województwa podlaskiego.
– Poziom tegorocznych prezentacji finałowych był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszy, że Ola znalazła się wśród 16 najlepszych monodramistów z terenu kraju. A jeszcze ważniejsze, że jej trudny – oparty głównie na ruchu i formie performansu w relacji z widzem spektakl został nagrodzony na tym prestiżowym dla amatorów i dość tradycyjnym w formie festiwalu organizowanym od lat przez Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie, przez Teatr Rondo w Słupsku i Słupski Ośrodek Kultury – powiedziała Jolanta Hinc-Mackiewicz po sukcesie swojej podopiecznej w Słupsku. Aleksandra Łazarska oczarowała jury w składzie Przemysław Bluszcz, Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek, Jan Zdziarski i Bernadetta Żynis, które uznało, że reprezentantka SOK zasłużyła na miejsce w gronie wyróżnionych.

Dodaj komentarz