Grażyna Auguścik wystąpi w Suwałkach

Fot. Oficjalny fanpage artystki

Podczas nastrojowego i intymnego koncertu divy polskiego jazzu Grażyny Auguścik i jednego z najwybitniejszych wykonawców muzyki brazylijskiej Paulinho Garcii usłyszymy w najbliższą niedzielę, 21 lipca o godz. 19.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury najpiękniejsze światowe bossa novy w niezwykłych aranżacjach na gitarę i dwa głosy.

Fot. Oficjalny fanpage artystki

Na koncert składają się najpiękniejsze światowe bossa novy w niezwykłych aranżacjach – na gitarę i dwa głosy. Duet Auguścik i Garcia to spotkanie dwóch bliskich sobie światów muzycznych. Dzięki wieloletniej współpracy artystów przy różnorodnych artystycznie projektach udało im się wypracować wspólny, niezwykle oryginalny język muzyczny, który nie daje się porównać z innymi tego typu duetami. Bossa nova w wykonaniu Grażyny i Paulinho to prawdziwy muzyczny brylant.

Grażyna Auguścik to wokalistka o międzynarodowej sławie. Polka, choć od blisko ćwierćwiecza mieszkająca w Stanach. Dyplom ukończenia studiów odebrała z rąk Phila Collinsa i Ala Jarreau. Jej niezwykły głos, zaliczany do najważniejszych w światowym jazzie, pojawił się na kilkudziesięciu płytach. Siłą i barwą głosu Auguścik zachwycają się krytycy po obu stronach Atlantyku, pisząc między innymi o niezwykłym brzmieniu, swobodzie i własnym stylu wokalnej interpretacji, wyjątkowej precyzji, świeżości i inwencji. Przez kilka lat z rzędu (2002-2006) uznawana za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn “Jazz Forum”.

Grażyna Auguścik jest także aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnych zespołów. Stworzyła własny, rozpoznawalny styl interpretacji wokalnej. Po ukończeniu studiów w Polsce i nagraniu swojej pierwszej płyty ”Sunrise Sunset” w 1988 roku trafiła do słynnej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Gra tylko z muzykami, których dobrze zna i ceni. Współpracowała z artystami takimi jak : Michael and Randy Brecker, Jim Hall, Patricia Barber, John Medeski, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, John McLean, Terry Callier, Ernie Adams, Kurt Rosenwinkel, Paul Wertico, Robert Irving III, Andrzej Jagodziński, Paulinho Garcia, Bogdan Hołownia, Jarek Bester i kilku innych.

Paulinho Garcia urodził się w Brazylii, a od 30 lat mieszka w Chicago. Komponuje, gra na gitarze i śpiewa. Karierę muzyczną rozpoczął już w wieku dziewięciu lat. Jest jednym z najwybitniejszych wykonawców muzyki brazylijskiej. Koncertował w wielu krajach na całym świecie. Od ponad dziesięciu lat, wspólnie z saksofonistą Gregiem Fishmanem tworzą duet „Two for Brazil”. Garcia regularnie koncertuje z wyśmienita flecistką Julie Koidin, współpracował również z Altamiro Carrilho, Marią Teresą Madeira, Judy Roberts i wielu innymi. Wydał 13 płyt, które cieszą się dużą popularnością na obu kontynentach amerykańskich. Ostatnia płyta autorska “My very live” w 2010 roku była nominowana do prestiżowej nagrody Grammy.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilet na ten koncert w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wystarczy do 17 lipca do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalsuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Grażyna Auguścik współpracuje z wieloma artystami. Niemal dekadę temu rozpoczęła koncertowanie z bardzo zdolnym muzykiem – skrzypkiem – młodego pokolenia, którego mogliśmy usłyszeć również w Suwałkach. O kogo chodzi? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Edyta Krzyżanowska i Józef Pancerow.

The Best of Bossa Nova – koncert Grażyny Auguścik i Paulinho Garcii w Suwałkach

Dodaj komentarz