Historia na żywo. Weź udział w inscenizacji “Kartki z historii Suwałk”

0
286
Atak z powietrza – inscenizacja historii w obiektywie Niebywałe Suwałki 14
Rekonstrukcja historyczna "Nalot na Suwałki", 31 sierpnia 2012 © 2012 Wojciech OTŁOWSKI

Zostań suwalczaninem AD 1939 i weź udział w piątej odsłonie popularnego cyklu happeningów teatralnych “Kartki z historii Suwałk”. Inscenizacja nawiąże do lat 1939-1944 i niemieckiej okupacji Suwałk i uświetni obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. SOK zaprasza całe rodziny – dzieci, młodzież i dorosłych.

Inscenizacja odbędzie się w niedzielę, 1 września w parku Konstytucji 3 Maja.

Nieprzypadkowo data piątej części popularnego cyklu happeningów teatralnych “Kartki z historii Suwałk” została wyznaczona na 1 września 2019 roku. Happening dotyczyć będzie lat 1939-1944 i niemieckiej okupacji Suwałk i stanowić ma jeden z ważniejszych punktów obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Każdy, kto ma ochotę wystylizować się na osoby z tamtego okresu – własną babcię, dziadka, rodzica czy nieznajomego z fotografii  – będzie mile widziany jako „suwalczanin AD 1939” i przedstawiony z imienia i nazwiska. Czekają role mówione oraz zadania dla statystów. SOK zaprasza całe rodziny. Oprócz przypomnienia tego ważnego okresu w historii Suwałk, nauczymy się również gier i zabaw popularnych w czasach wojennych, m.in. serso i klipy.

Chętni do wzięcia udziału w happeningu proszeni są o telefon pod nr. 87/ 563 85 33 od wtorku do piątku w godz. 10.30-17.30. Szczegółowe informacje: Joanna Łupinowicz.

Tegoroczne “Kartki z historii Suwałk” Suwalski Ośrodek Kultury realizuje przy wsparciu: Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Garnizon Suwałki”, Konnej Grupy Rekonstrukcji Historycznych „KRESY” z Białegostoku oraz Stowarzyszenia Historyczno-Edukacyjnego im. 7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich z Halinowa.


Wydarzenie jest organizowane w ramach programu „DEDAL w ośrodku kultury – pomysł, projekt, realizacja, ekspresja artystyczna” realizowanego przez Suwalski Ośrodek Kultury ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Miasta Suwałki. 

Leave a Reply