W dniach 19-21 lipca w Mrągowie odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim MTB XCO/XCR 2019. W zawodach wystartowali również kolarze z MTB Suwałki.

Zawody odbyły się na specjalnie przygotowanej trasie o charakterze cross country – ze stromymi krótkimi podjazdami i karkołomnymi zjazdami, przeplatanymi  krętymi i szybkimi singletrackami  oraz przeszkodami, takimi jak: rock garden czy poprzecznie ułożone belki na zjeździe w lesie.

Najmłodszy zawodnik MTB Suwałki – Mikołaj Szeliga wystartował w sobotę (20.07) w wyścigu Młodzików o Puchar Prezesa PZKOL, zajął 32 miejsce.

W niedzielę (21.07) w wyścigu Juniorów wystartowali dwaj zawodnicy: Kuba Budziński i Przemek Kopko. Obaj mocno starali się utrzymać koła kolegom z innych Klubów, płynnie pokonywali wszystkie przeszkody aż do momentu kiedy to Przemek zerwał łańcuch, a Kubie pękła szprycha która rozszczelniła oponę.

W ostatnim i najważniejszym wyścigu Mężczyzn Open (Elita/U23) wystartował Krzysztof Żebrowski. Pierwsze okrążenie było pokonywane zabójczym tempem w tumanach kurzu. Tutaj liczyło się, kto jak najszybciej wbije się do czołówki. Pierwszy zawodnik dyktował tempo i wyznaczał najszybszy czas. Wyścig ten na prawie całej trasie zgromadził największą liczbę kibiców i tutaj mocno dawało się odczuć rangę tych zawodów. Krzysztof walczył o jak najlepsze miejsce do końca i szczęśliwie ukończył wyścig na 34 pozycji Open mężczyzn i 22 w kat. U23.

Tekst: Mirosława Żebrowska

 Foto: Leszek Żebrowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj