Reklama

Nowe inwestycje w Strefie Ekonomicznej

Data:

- Reklama -

Suwalska Specjalna Stefa Ekonomiczna w ostatnich dniach wydała kolejne decyzje o wsparciu trzech nowych inwestycji spółek: ARMAPAK, MAGRA i MLEKPOL.

 Źródło: Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Decyzję o wsparciu nr 9 otrzymał Przedsiębiorca ARMAPAK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Łomży. Przedsiębiorca działa w branży papierniczej. Jego specjalnością jest produkcja papieru falistego, tektury falistej oraz opakowań z papieru i tektury. Przedsiębiorca ARMAPAK Sp. z o.o. spółka komandytowa, z siedzibą w Łomży w ramach decyzji o wsparciu zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych  w wysokości co najmniej 7 715 000,00 zł oraz zatrudnienie dwóch nowych pracowników. Nieruchomość, na której będzie realizowana nowa inwestycja, położona jest w mieście Łomża, należącym do tak zwanych miast średnich tracących swoje funkcje społeczno-gospodarcze, które zostały wymienione w SOR.

W tej samej branży działa kolejny Przedsiębiorca, który otrzymał decyzję o wsparciu nr 10, tj. MAGRA Marek Kruszewski posiadający siedzibę w miejscowości Jednaczewo, w gminie Łomża. Z kolei MAGRA w ramach decyzji o wsparciu  zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 924 950,00 oraz zwiększenie zatrudnienie o 1 nowego pracownika. Inwestycja będzie realizowana w miejscowości, w której znajduje się siedziba firmy.

Natomiast decyzję o wsparciu nr 11 otrzymał jeden z liderów branży mleczarskiej w Polsce, Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL z Grajewa. Przedsiębiorca ten zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych w związku z nową inwestycją w wysokości co najmniej 78 000 000 zł oraz zwiększenie zatrudnienia poprzez zatrudnienie 4 nowych pracowników.

Warto pamiętać o tym że Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji wprowadziła wiele udogodnień dla przedsiębiorcy. Najważniejszym jest to, że może on realizować swoją inwestycję na każdym, nawet prywatnym gruncie. Obszar, który jest zarządzany przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną, obejmuje całe województwo podlaskie, 2 powiaty województwa warmińsko- mazurskiego, tj. ełcki i gołdapski oraz 4 powiaty województwa mazowieckiego: łosicki ostrowski, sokołowski i węgrowski.

Inwestorzy mogą skorzystać z oferty terenów inwestycyjnych należących do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., oferty inwestycyjnej gmin lub powiatów, czy też realizować inwestycję na swoim prywatnym gruncie. Termin nowa inwestycja jest szeroko rozumiany, gdyż obejmuje: inwestycję w rzeczowe aktywa trwałe lub wartości niematerialne i prawne związane z założeniem nowego zakładuzwiększeniem zdolności produkcyjnej istniejącego zakładudywersyfikacją produkcji zakładu poprzez wprowadzenie produktów uprzednio nieprodukowanych w zakładzie lub zasadniczą zmianą dotyczącą procesu produkcyjnego istniejącego zakładu. Pomoc publiczną w ramach decyzji o wsparciu mogą uzyskać przedsiębiorcy z sektora produkcji, ale też z sektora usług (np. informatyczne, badawczo-rozwojowe w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych, usługi w zakresie doradztwa w zarządzaniu, usługi architektoniczne i inżynierskie, usługi w zakresie  specjalistycznego projektowania, usługi rachunkowe i kontroli ksiąg, z zakresu księgowości (określone),usługi w zakresie badań i  analiz technicznych, działalność pomocnicza w transporcie (logistyka, spedycja).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wbicie łopaty pod inwestycję drogową jak wiec przedwyborczy?

W Suwałkach, w sobotę, 5 sierpnia odbyła się uroczystość...

Duże środki na inwestycję drogową w Strefie Ekonomicznej

Przetarg na przebudowę układu drogowego w południowej części Suwałk,...

Leszek Dec odpowiada na zarzuty posłanki PO, przekonując, że Strefa jest w dobrej kondycji

Warunki inwestycyjne w Podstrefie Suwałki Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,...

Prezydent Suwałk i zarząd Strefy Ekonomicznej apelują o program pomocowy

Gospodarcza stagnacja i spadek zatrudnienia - to są poważne...