Reklama

Suwałki z nowym sposobem płacenia komórką za parkowanie

Data:

- Reklama -

System płatności przez komórkę mPay rozszerzył zakres usług dostępnych w Suwałkach. Od teraz darmowej aplikacji można używać także do szybkiego regulowania należności za parkowanie.

Rozwiązanie pozwala kierowcom płacić tylko za faktyczny czas postoju i przedłużać go bez konieczności wracania do pojazdu. Pomaga też zlokalizować zaparkowane auto i umożliwia łatwe kontrolowanie wydatków.

Mieszkańcy i osoby odwiedzające Suwałki mogą już korzystać z kolejnej usługi dostępnej w ramach aplikacji mobilnej mPay. Do płatności za bilety komunikacji miejskiej dołączyła właśnie możliwość regulowania należności za parkowanie. Rozwiązanie eliminuje konieczność odliczania drobnych, szukania parkomatu czy wracania do pojazdu tylko po to, aby przedłużyć postój lub włożyć za szybę bilet parkingowy. Wszystkie czynności związane z płatnością można wykonać zdalnie, z poziomu telefonu.

Aplikacja pozwala też w dowolnym momencie sprawdzić aktualny koszt parkowania, ile czasu upłynęło od jego rozpoczęcia oraz kiedy zostanie ono automatycznie zakończone. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość korzystania z geolokalizacji, dzięki której aplikacja pomaga odnaleźć zaparkowane auto. Aplikacja mPay umożliwia opłacenie parkowania w trzech wariantach: na czas, na kwotę oraz bez limitu. Kierowcy korzystający z ostatniej metody mogą całkowicie uniknąć konieczności przewidywania, jak długo zajmie im postój i płacą tylko za jego faktyczny czas.

Wystarczy, że wysiadając z auta nacisną przycisk „start”, a po powrocie „stop”. Jeżeli kierowca sam nie zatrzyma parkowania, system zrobi to za niego automatycznie o godz. 16:00, kiedy opłaty w suwalskiej strefie przestają być pobierane. Za parkowanie w aplikacji można płacić przy użyciu elektronicznej portmonetki, którą należy wcześniej zasilić środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego lub systemu Blik. Do mPay można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczności pamiętania o regularnych zasileniach.

Należność za parkowanie jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego kierowcy. Ceny parkowania w aplikacji są zgodne taryfą obowiązującą w mieście, a za dokonywane płatności nie jest pobierana żadna prowizja. Przed rozpoczęciem korzystania z usługi kierowca musi umieścić na samochodzie informację o tym, że płaci za postój korzystając z systemu mPay. Służy do tego darmowa karta parkingowa w postaci naklejki na szybę, którą można odebrać samodzielnie w Referacie Strefy Płatnego Parkowania (ul. T. Noniewicza 71).

Karta parkingowa jest dostępna także w formie pliku do wydruku, który można pobrać z poziomu aplikacji w telefonie lub ze strony internetowej www.mpay.pl. Równie dobrze sprawdzi się umieszczona za przednią szybą zwykła kartka z odręcznie napisanym słowem mPay. Aplikacja jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Radny wnioskuje o zwolnienie osób z niepełnosprawnością z opłat za parkowanie

Radny Rady Miejskiej w Suwałkach, Jacek Niedźwiedzki w swojej...

Strefę płatnego parkowania poprowadzi miejska jednostka (audio)

Miasto nie zdecydowało się na przekazanie strefy płatnego parkowania...

Jak kupić bilet przez telefon?

Chcesz ominąć kolejki do biletomatów lub kiosków z biletami?...

Bilety w Suwałkach ponownie za złotówkę

mPay i Masterpass po raz kolejny zachęcają pasażerów do...