Reklama

„W deszczowy dzień w Nowym Jorku” tuż przed premierą

Data:

- Reklama -

W gwiazdorskiej obsadzie filmu znaleźli się Timothée Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez, Jude Law, Diego Luna i Liev Schreiber. „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” to już trzeci wspólny projekt, w którym swoje siły łączą Woody Allen i wielokrotnie nagradzany operator kamery Vittorio Storaro. Film w „Cinema Lumiere” będzie można obejrzeć już od 26 lipca.

Nowa komedia romantyczna Allena opowiada o zakochanej parze studentów, Gatsby’m (Timothée Chalamet) i Ashleigh (Elle Fanning), którzy postanawiają spędzić romantyczny weekend w Nowym Jorku – jednak ich plany ulegają zmianie równie szybko jak słoneczna pogoda, która znika w ulewnym deszczu.  

Gatsby uwielbia klimat Nowego Jorku i chce pokazać ukochanej Ashleigh rodzinne miasto. Niespodziewanie ich ścieżki rozchodzą się i każde z osobna przeżywa własne przygody, pełne humoru i zwrotów akcji.  

Reżyser filmowy (Liev Schreiber) zaprasza dziewczynę na pokaz roboczej wersji jego najnowszego dzieła. Będąca początkującą dziennikarką Ashleigh zostaje wciągnięta przez wydarzenia, dzięki którym poznaje scenarzystę (Jude Law) oraz gwiazdę kina – Francisco Vegę (Diego Luna). Pozostawiony samemu sobie Gatsby przypadkowo spotyka i spędza cały dzień w towarzystwie Chan (Selena Gomez) – młodej i błyskotliwej siostry swojej ex-dziewczyny. Rozmarzony i skąpany w deszczu dzień w Nowym Jorku sprawi, że Ashleigh pozna siebie na nowo, a jej chłopak przekona się, że żyje się tylko raz – ale to wystarczy, jeżeli znajdzie się właściwą osobę.

WOODY ALLEN O SWOIM FILMIE

Chcieliśmy, aby deszcz stał się w tym obrazie filmowym symbolem romansu
i miłości. Nowy Jork jest przepiękny w te szare, mgliste i deszczowe dni. Dzięki niemu miasto staje się czyste, jakby rozświetlone.”

*

Jakby to Gatsby ujął: miasto rządzi się własnymi prawami. Czas jest zawsze przeciwko nam. Możemy próbować nim zarządzać, manipulować w pewnym stopniu, ale na końcu, okazuje się, że tak naprawdę nie możemy. Od momentu, kiedy bohaterowie w końcowej scenie filmu całują się pod zegarem, ich związek za sprawą czasu nabiera rozpędu. Być może ta znajomość potrwa rok, a może dwa czy dwadzieścia lat, a może i całe życie. Ale będzie się zmieniać wraz z upływem czasu, nieuchronnie.”

~ Woody Allen

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz filmu Woody”ego Allena w Cinema Lumiere w Suwałkach. Wystarczy wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl do 18 lipca dog odz. 20.00 odpowiedź na pytanie: Najnowszy film Allena już podczas prac na planie wzbudził kontrowersje. Czym były spowodowane? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Grażyna Balczeniuk i Iga Dziadkowiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Niewierni w Paryżu” – Nowy film Woody’ego Allena w Cinema Lumiere

W Cinema Lumiere już od 17 listopada będziemy mieli...

Woody Allen powraca. Wygraj bilety na „Hiszpański romans”

Komedia w reżyserii Woody'ego Allena do Cinema Lumiere w...

Kinochłon zaprasza na filmową wyprawę do Nowego Jorku

  Na kolejną filmową podróż zaprasza widzów augustowski DKF „Kinochłon”....

Woody Allen jest w formie. Dołącz do „Śmietanki towarzyskiej”

Nowa komedia romantyczna napisana i wyreżyserowana przez Woody’ego Allena...