„Wniebowzięci” z muzyką na żywo

Zespół Muzyka Końca Lata zagra w Sejnach na żywo do filmu „Wniebowzięci”. Po seansie odbędzie się dancing z zespołem. Koncert już 9 sierpnia o godz. 19.00.

Wniebowzięci – kultowa komedia Andrzeja Kondratiuka z pamiętnym duetem Zdzisław Maklakiewicz – Jan Himilsbach. Dwaj dojrzali mężczyźni, typowi nieudacznicy, dostają od losu niezwykłą szansę. Wygrywają dużą sumę w toto-lotka. Za uzyskane pieniądze postanawiają wybrać się w pierwszą w życiu podróż samolotem. Spróbowawszy smaku podniebnej przygody, trwonią resztę gotówki na kolejne samolotowe eskapady. W Rzeszowie podrywają dwie dziewczyny i wywożą je do Gdańska. Świetnie zapowiadająca się znajomość niestety przynosi im rozczarowanie. Nieudana jest również wizyta w Krakowie u kolegi z wojska. W końcu bohaterowie przekonują się, że tak naprawdę najlepiej czują się we własnej skórze.

Muzyka Końca Lata – polska grupa muzyczna powstała w 2002 roku, grająca rock’n’big beat. Najbardziej romantyczny zespół w powiecie mińskim, utrwalający w piosenkach sercowe, ale nie tylko, rozterki mieszkańców miast dojeżdżających. Kwintet tęsknie spogląda w lata 60. czyli czasy ‘zagolfionego’ big beatu oraz lata 90. czyli czasy wyluzowanej alternatywy spod znaku Pavement. Zespół póki co dorobił się trzech płyt: „Jedno wesele dwa pogrzeby” (2006) i „2:1 dla dziewczyn” (2007) oraz „PKP Anielina” (2011), na których uchwycono klimat dorastania i codziennego życia w Mińsku Mazowieckim. Krążki zebrały wiele pozytywnych ocen u krytyków: bezpretensjonalne, szczere, urocze. Innym ich owocem były zaproszenia na duże wspólne trasy z zespołami happysad i Komety. Największym przebojem Muzyki Końca Lata jest utwór „Żabi”, który widniał przez 21 tygodni na Liście Przebojów Programu Trzeciego. W 2011 roku zespół związał się z wytwórnią Thin Man Records.

Skład zespołu:

Ola Bilińska: vox/zabawki

Edyta Kosiorkiewicz: vox/zabawki

Bartosz Chmielewski: git/vox/txt

Marcin Biernat: git/vox

Piotr Majszyk: bas

Arkus : gary

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert. Wystarczy do 4 sierpnia do godz. 16.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: W jakich projektach można jeszcze usłyszeć Olę Bilińską? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrywa Katarzyna Jaśkiewicz.

Dodaj komentarz