Reklama

Żegnamy się z „Suwalską ćwiartką”. Zawody RESO Suwałki 10,5 odbyły się po raz ostatni

Data:

- Reklama -

Podczas minionego weekendu odbyła się ostatnia edycja RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania. Wzięła w niej udział rekordowa liczba ponad 1200 uczestników z jedenastu krajów. Już za rok Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy wsparciu RESO Europa Service zorganizuje półmaraton.

RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania to festiwal biegów odbywający się od 2015 roku. RESO Europa Service po raz czwarty była sponsorem generalnym wydarzenia. Wraz ze wzrostem mody na bieganie, rosła popularność zawodów. W 2015 roku w „Suwalskiej ćwiartce” wzięło udział 121 biegaczy. W tym roku na starcie biegu głównego stanęło 550 zawodników z jedenastu państw (m. in. Polski, krajów sąsiadujących, Francji, Danii czy Norwegii). Łącznie we wszystkich odbywających się biegach podczas tegorocznej edycji wzięło udział ponad 1200 uczestników.

Zwycięzcą „Suwalskiej Ćwiartki” okazał się Robert Głowala z Wilgi Garwolin, aktualny wicemistrz Polski w biegu na 5000 m, który pokonał dystans 10,5 km w czasie 0:31:43. Poprawił tym samym o 28 sekund dotychczasowy rekord trasy należący do Kenijczyka Nelsona Cheruticha.

W „Suwalskich Debiutach”, czyli biegu na 3,5 km, zwyciężył Białorusin Henadz Verkhavodkin z czasem 0:11:07.

Oprócz biegów głównych w ramach RESO Suwałki 10,5 odbył się charytatywny Bajkowy bieg oraz Biegi pełne energii, w których rywalizowały dzieci na dystansach 150 m, 600 m i 900 m.

Tegoroczny Festiwal biegów zakończył niedzielny happeningowy Bieg na Wyspę. Grupa ponad stu osób wystartowała o godz. 9:00 z Placu im. M. Konopnickiej. Meta znajdowała się na wyspie Zalewu Arkadia, gdzie na wszystkich czekało smaczne śniadanie.

#PomaganiePrzezBieganie

Podczas ostatniej edycji RS10,5 każdy przebiegnięty kilometr miał ogromną moc! RESO Europa Service przed zawodami zapowiedziała, że przekaże na rzecz Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” w Suwałkach 1 zł za każdy przebiegnięty kilometr przez wszystkich uczestników biegów „Suwalskie Debiuty” (3,5 km) oraz „Suwalska Ćwiartka” (10,5 km), którzy ukończą trasę.

Zgodnie z danymi datasport bieg „Suwalskie Debiuty” ukończyło 120 zawodników. Z kolei bieg główny pokonało 522 biegaczy. Oznacza to, że na konto „Bajki” trafi 5901 zł!

To jednak nie wszystko. Do powyższej kwoty należy doliczyć 5 zł za każdego, kto przejechał 5 km na rowerze stacjonarnym znajdującym się w namiocie RESO. Ta sztuka udała się 370 osobom, co daje dodatkowe 1850 zł.

Łączna kwota, którą przekażemy Bajce, to 7751 zł. Wszystko dzięki fantastycznym biegaczom oraz suwalczanom, którzy bardzo aktywnie włączyli się do naszej rowerowej akcji. W imieniu całej firmy wszystkim serdecznie dziękuję i już teraz zapraszam do udziału w przyszłorocznym festiwalu biegów, podczas którego odbędzie się półmaraton – powiedział Tomasz Szyszko, rzecznik prasowy RESO Europa Service.

Tegoroczna edycja RESO Suwałki 10,5 była ostatnią w dotychczasowej formule. W 2020 roku ćwierćmaraton zostanie zastąpiony przez półmaraton, natomiast trasa „Suwalskich Debiutów” zostanie wydłużona z 3,5 do 5 km.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Reso 10,5 – Miejskie Święto Biegania z rekordową frekwencją (foto)

Ponad 1200 z Polski, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Obwodu Kaliningradzkiego...

Reso 10,5 już za kilka tygodni

Reso Suwałki 10,5 - Miejskie Święto Biegania już za...

Reso Suwałki 10,5 zmienia formułę – w tym roku „ćwiartka”, za rok półmaraton (audio)

Miejskie Święto Biegania, czyli Reso Suwałki 10,5 w tym...