W niedzielę, 11 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym w Suwałkach odbyły się zawody Strongman – Majster Festiwal Siły – Pojedynek Gigantów. Sędzią głównym zawodów był Mariusz Pudzianowski.

Źródło: OSiR Suwałki

W zmaganiach wystartowało sześciu zawodników, którzy zmierzyli się w kilku ekstremalnych, siłowych konkurencjach (spacer farmera, wyciskanie belki, przenoszenie 3 elementów o masie od 110 do 130 kg, przenoszenie tarczy o masie 170 kg, martwy ciąg oraz załadunek kul na podest).

Wyniki Majster Festiwal Siły – Pojedynek Gigantów:

  1. Tomasz Lademann (Rozewie) – 28,5 pkt.
  2. Mariusz Dorawa (Zblewo) – 27 pkt.
  3. Jakub Szczechowski (Lubin)– 26 pkt.
  4. Dariusz Wejer (Borzytuchom) – 15,5 pkt.
  5. Michał Węglicki (Mława) – 14 pkt.
  6. Mariusz Pachut (Wilczkowice) – 6 pkt.

W zmaganiach dla publiczności – dwóch przygotowanych konkurencjach – trzymaniu kettelballa, pompkach oraz trzymaniu młota pneumatycznego udział wzięło kilkanaście osób. W pierwszej konkurencji zwyciężył Mateusz Andrulewicz z wynikiem 52 sekund,  zaś w drugiej konkurencji triumf odniósł Radosław Walukiewicz, który w czasie 60 sekund wykonał 78 pompek. Fundatorem nagród w tych konkurencjach była Hurtownia Elektryczna Elektromil. W trzeciej konkurencji, w której nagrodę ufundowała firma Majster, zwyciężył Łukasz Olejniczak z wynikiem 59,72 sekund.

Publiczność mogła obejrzeć również pokaz mody i prezentację ekipy Krav Maga Suwałki.

 Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, zaś sponsorem strategicznym firma Majster. Strefę zabaw dla dzieci oraz słodką niespodziankę ufundowała Hurtownia Elektryczna Elektromil.

Fot. źródło: OSiR Suwałki, więcej zdjęć na fanpage’u OSiR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj