Płatne praktyki już za nimi

Tylko trzy zadania zawodowe dzielą studentów od zaliczenia pilotażowych praktyk zawodowych. Kończy się wyjątkowy projekt realizowany przez suwalską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową.

Niemal 80 studentów z siedmiu kierunków kształcenia, m. in. z ekonomii, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego, czy filologii odbywa dwa razy dłuższe, czyli sześciomiesięczne praktyki zawodowe w zakładach pracy (szpitalach, urzędach, salonach kosmetycznych, przedszkolach, czy biurach rachunkowych). Oprócz dodatkowego doświadczenia studenci zyskują przede wszystkim… pieniądze. Pięć miesięcy praktyk jest bowiem płatnych – za każdy miesiąc student otrzymuje ponad 2 tysiące złotych. Do tego dochodzi m. in. zwrot kosztów dojazdu, ewentualnego zakwaterowania, czy dodatkowych zakupów, np. firmowej odzieży i pomocy naukowych.

Studentom na konta łącznie wpłynęło zatem od 12 do 15 tysięcy złotych. Dodatkowe wynagrodzenie otrzymują również opiekunowie praktyk, zarówno Ci z Uczelni, jak i z zakładów pracy. Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych to projekt unijny, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, który ma pomóc jeszcze lepiej przygotować studentów do pracy w swoim zawodzie. Łączny koszt dofinansowania to ponad 1,3 mln złotych.

Dodaj komentarz