Jubileuszowa edycja turnieju to rekordowa liczba zawodników, wysokie wygrane, nowe kategorie, a także infrastruktura uwzględniająca potrzeby zawodników i widzów. Dwudniowy turniej będzie sportowym świętem i dla uczestników, i dla suwalczan oraz turystów, zatem organizatorzy wierzą, że będzie to rodzinne, udane, pełne emocji i stojące na wysokim poziomie wydarzenie.

V Recman Cup 2019 – najbardziej prestiżowy amatorski turniej tenisowy w północno-wschodniej części Polski rozpocznie się w sobotę, 3 sierpnia, o godzinie 9.00. W rozgrywkach weźmie udział 62 zawodników, oprócz turnieju głównego odbędą się zmagania w kategorii Open 50+, na kortach zobaczymy także panie – w mikście (zgłosiło się jedenaście par), odbędzie się również turniej street tenis, w którym jak zapewniają organizatorzy, zagrać zabawowo będzie mógł każdy.

01 VIII 2019,; Suwałki – UM – konferencja prasowa RECMAN CUP – Puchar
© 2019 Wojciech Otłowski

Honorowym patronem wydarzenia jest Miasto Suwałki. Prezydent Czesław Renkiewicz nadmienił, że podczas wakacji, gdy zawodnicy naszych drużyn odpoczywają (choć piłkarze de facto rozpoczęli nowy sezon rozgrywek), miasto wspiera różne przedsięwzięcia sportowe, w tym oczywiście turniej Recman Cup, który już na dobre zapisał się w kalendarzu letnich imprez. Cieszy to, że suwalska firma sponsoruje polski tenis, prezentuje społecznie odpowiedzialną postawę, zatem ten elitarny sport staje się coraz bardziej popularny. Miasto odpowiada na te potrzeby, dzięki czemu poprawiają się warunki do uprawiania tenisa.

Prezes firmy Recman, Roman Tulwin, wyjawił jak doszło do zainteresowania tenisem. Sam czynnie uprawiał sport – grał w piłkę ręczną, potem już rekreacyjnie – i był to właśnie tenis. Zaraził swoją pasją całą rodzinę, ale dyscyplina ta wiąże się z firmą także na innych płaszczyznach. „Wartości które łączą tenis z naszą marką to elegancja, gra fair” – tłumaczy prezes. Okazuje się, że Recman nie tylko ubiera czołowych polskich zawodników, tenis inspiruje i projektantów – takie nawiązania są widoczne choćby w jednej z najnowszych kolekcji.

Firma organizuje turnieje w wielu miastach, ale suwalski z racji wielu powiązań jest największy, cieszy się dużym zainteresowaniem i stoi na wysokim poziomie. Dowodem jest choćby fakt, iż laureat poprzedniej edycji teraz wyczynowo gra w tenisa i dlatego nie będzie mógł niestety uczestniczyć w tegorocznych rozgrywkach.

Organizatorem wydarzenia jest OSiR Suwałki. Obecny podczas konferencji zastępca dyrektora placówki, Grzegorz Krysa, przypomniał, że współpraca z firmą Recman datuje się od roku 2014. Wówczas były to rozgrywki piłkarskie, a już w roku 2015 zadebiutował Recman Cup. Po ubiegłorocznej edycji, w wyniku rozmów z zawodnikami, zaplanowano modernizacje ważne dla komfortu i bezpieczeństwa grających. Podczas ulewnych deszczy tworzyły się na nawierzchni kałuże, więc wykonano drenaż usuwający ten problem, poza tym przed sezonem wymieniona została mączka ceglana. Z kolei widzów ucieszy nowa trybuna na 50 osób. Wszelkie te działania ucieszą także suwalczan grających tu w tenisa, bo propagowanie sportu, aktywności to cel nadrzędny OsiR-u.

Podczas turnieju nie zabraknie atrakcji dla widzów. Oprócz obserwowania emocjonujących rozgrywek będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji z fizjoterapeutami, dietetykami, będzie też strefa relaksu i masażu. Będzie stoisko z odzieżą sportową, Strefa Chill oraz Food Court i serwis kawowy profesjonalnego baristy, a dla najmłodszych – animacje, konkursy, zabawy. Partnerem turnieju jest Auto Idea Mercedes Benz, zatem dodatkową atrakcją turnieju będzie strefa ekspozycyjna oraz możliwość jazdy testowej najnowszymi modelami marki.

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców regionu oraz przebywających tu gości do udziału, kibicowania. V Recman Cup 2019 dostarczy z pewnością wielu sportowych emocji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj