Reklama

Tomasz Konieczny, Krzesimir Dębski, Andrzej Bauer, Kasia Moś – przed nami XX Letnia Filharmonia AUKSO

Data:

- Reklama -

XX Letnia Filharmonia AUKSO to stały element muzycznego lata na Suwalszczyźnie. W programie wydarzenia co roku znaleźć można koncerty, spotkania i rozmowy. AUKSO przechodzi zmiany. Jaka przyszłość czeka „letnią lotną filharmonię”?

W poniedziałek, 5 sierpnia w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja prasowa z udziałem Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk, wójta gminy Suwałki – Zbigniewa Mackiewicza, Alicji Andrulewicz, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz Justyny Rekść Raubo, dyrektor Letniej Filharmonii AUKSO – po raz ostatni w tej roli.

Filharmonia AUKSO na Suwalszczyźnie ma swoich odbiorców, wielu z nich to goście – turyści specjalnie przyjeżdżający do naszego subregionu na czas trwania wydarzenia. AUKSO ma swoich wiernych fanów również wśród mieszkańców miasta i ościennych gmin. Spotkanie z AUKSO to prawdziwa gratka dla melomanów, a w tym roku data rozpoczęcia festiwalu zbiega się z „długim weekendem” – 16 sierpnia o godz. 20.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury wystąpi Alternative Ensemble – zespół złożony z muzyków AUKSO, który zaprezentuje pieśni śląskie i warszawskie piosenki powstańcze.

Jak przypomniała Justyna Rekść-Raubo – dzięki wsparciu gminy Suwałki AUKSO wróci w tym roku do Wigier, gdzie w tamtejszym kościele orkiestra pod batutą Marka Mosia wystąpi wraz z wiolonczelistą Andrzejem Bauerem, znakomitym muzykiem zwanym też „ojcem chrzestnym” Letniej Filharmonii. Będzie to w poniedziałek, 19 sierpnia o godz. 20.00.

Niezwykle interesująco zapowiada się również kolejny koncert orkiestrowy, podczas którego w środę, 21 sierpnia o godz. 20.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury orkiestrze towarzyszyć będzie bas-baryton Tomasz Konieczny. Artysta koncertuje głównie w Europie Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych. Suwałki są czwartym miastem w Polsce, prócz tych największych, w których będzie można usłyszeć go na żywo! W programie koncertu m.in. pieśni Stanisława Moniuszki.

Koncert finałowy Letniej Filharmonii odbędzie się 22 sierpnia o godz. 20.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury i będzie spotkaniem z Kasią Moś. Wokalistka już występowała u nas z AUKSO. Usłyszymy ją w nowym programie – będą to piosenki z nowego albumu, będzie też „odświeżony” Moniuszko.

W trakcie AUKSO spotkamy się z Andrzejem Bauerem i Markiem Mosiem w Ogrodzie Rozmarino w Suwałkach (18 sierpnia, godz. 20.00) oraz z Krzesimirem Dębskim w Maćkowej Rudzie (20 sierpnia o godz. 20.00). Spotkanie będzie połączone z prezentacją nowego cyklu portretów autorstwa Andrzeja Strumiłły.

Orkiestra AUKSO zagra w tym roku na Suwalszczyźnie dzięki wsparciu MKiDN w wysokości 78 tys. zł. Środkom z miasta – 40 tys. zł oraz dofinansowaniu gminy Suwałki – 15,5 tys. zł (koncert w Wigrach. Warto wiedzieć, że jest to najniższe dofinansowanie ze strony ministerstwa kultury w historii tego wydarzenia.

Jak zapowiedział prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz – we wrześniu nadejdzie czas na podsumowanie dotychczasowych edycji festiwalu i ew. wyznaczenie nowego kierunku współpracy, już bez udziału dyrektor wydarzenia – Justyny Rekść-Raubo.

Fot. Niebywałe Suwałki

Szczegółowy program poniżej:

XX Letnia Filharmonia AUKSO na Suwalszczyźnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

To była prawdziwa gratka dla melomanów. Tomasz Konieczny wystąpił na scenie SOK (foto)

Artystów operowych tego formatu zwykle w Suwalskim Ośrodku Kultury...