VII Maraton Wigry wystartuje już w najbliższą sobotę

0
178

Już w sobotę, 17 sierpnia startuje Maraton Wigry. Kolejna, VII edycja imprezy ściągnie do Wigierskiego Parku Narodowego 500 biegaczy z całej Polski, a nawet Grecji, Hiszpanii, Litwy, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Większość uczestników biega nad Wigrami głównie dla niezwykłych widoków i smaków. Swoją maratońską życiówkę można, a nawet trzeba schować do kieszeni. Bynajmniej nie chodzi o trailowy charakter trasy (tylko 4 km asfaltu i przewyższenie + 500 m / – 500 m). Wyzwaniem jest przede wszystkim 6 bufetów pełnych lokalnych rarytasów. Wybiegnięcie lub wręcz wyjście z punktu odżywczego rzadko bywa tak trudne jak tutaj.

Babka ziemniaczana, soczewiaki, małosolne ogórki, sękacze, mrowiska, kwas chlebowy i podpiwek oraz mnóstwo aromatycznych owoców potrafią uwieść smakiem. Zwłaszcza, że maratończycy nie biegną dzień po tradycyjnym pasta party, ale ze wspomnieniem pyszności Ziemniak Party – czyli kolacji pełnej ziemniaczanych specjałów Suwalszczyzny.

Wszystko to w niezwykłej scenerii – trasa wiedzie wokół Jeziora Wigry, wizytówki regionu. Żwirowe drogi wijące się pośród pastwisk pełnych koni i krów, leśne przecinki pachnące żywicą, czy strome i wymagające skupienia na zbiegach, wąskie ścieżki przecinające skarpy na brzegach jeziora. Wszystko w odbijającym się od tafli wody sierpniowym słońcu.

Alternatywą dla trasy 42 kilometrowej jest krótszy, 13-kilometrowy bieg – Pogoń za Bobrem. Na szlaku „tylko” 2 punkty pełne smakołyków. Biegający rodzice mogą ponadto skorzystać ze Strefy Dzieci, gdzie animatorzy zajmują się pociechami podczas obu biegów.

Tak było rok temu:

Start Maratonu Wigry:

– 17.08.2019, g. 09:30, Klasztor w Wigrach

Start Pogoni za Bobrem:

– 17.08.2019, g. 11:00, Plac Gminny w Starym Folwarku

Meta obu dystansów na Placu Gminnym w Starym Folwarku.

UWAGA! Ok. godz. 9.30 na dojeździe do miejscowości Wigry mogą pojawić się utrudnienia w związku ze startem maratonu. Z kolei w Starym Folwarku utrudnienia mogą wystąpić w godz. 11:00-16:00. Bardzo prosimy również o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w Płocicznie, Gawrych Rudzie i Bryzglu – po tych drogach będą przebiegać maratończycy.

Serdecznie zachęcamy do kibicowania na trasie.

VII Maraton Wigry 2019

Dodaj komentarz