Jeśli specyfika Twojej działalności wymaga założenia spółki, nie musisz dokonywać rejestracji samodzielnie. Chcesz być pewien, że opieszałość urzędów, awaria systemu lub wynikające z braku wiedzy uchybienia, nie staną na drodze Twoim zamierzeniom? Kup gotowy podmiot i rozpocznij działalność z dnia na dzień! Dlaczego warto? Podpowiadamy.

Samodzielna rejestracja spółki jest procesem mozolnym i czasochłonnym. Zwłaszcza dla osoby, która stawia w biznesie pierwsze kroki. Zawiązanie spółki w tradycyjny sposób oznacza konieczność stworzenia i podpisania umowy notarialnej, pozyskania numerów NIP i REGON oraz zgłoszenia spółki do VAT-u/VAT-u UE. Choć przedsiębiorcy mają możliwość założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki jawnej, partnerskiej i komandytowej przez Internet, takie rozwiązanie nie jest wolne od wad. Może się wydawać, że rejestracja spółki przy użyciu wzorca umowy jest szybka i łatwa. Niestety, to tylko pozory.

System S24 – historia pani Anny

System S24 nie jest w pełni dostosowany do potrzeb przedsiębiorców i wymogów prawa, a początkujący przedsiębiorcy mogą popełnić wiele nieświadomych błędów. Właściwie na każdym etapie wypełniania formularza i załączników — mówi pani Anna, która kilka tygodni temu zdecydowała się założyć przez Internet swoją pierwszą spółkę z o.o.

Dziś jestem zdecydowanie bogatsza o doświadczenie i z dystansem patrzę na błędy systemu, który miał ułatwiać życie przedsiębiorców. Podczas wypełniania formularza, szukania w sieci kolejnych załączników oraz informacji o tym, jak opłacić wniosek moja frustracja sięgała jednak zenitu — dodaje kobieta.

Rzeczywiście, dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z systemu S24, samodzielna rejestracja spółki nie musi okazać się tak łatwa, na jaką wygląda. „Pół biedy”, jeśli przyszły przedsiębiorca może pozwolić sobie na błędy i rozpoczęcie działalności kilka, a nawet kilkanaście dni później. Gorzej, jeśli szybka rejestracja spółki jest warunkiem nawiązania współpracy, wzięcia udziału w przetargu, pozyskania kredytu na atrakcyjnych warunkach czy skorzystania z intratnej okazji biznesowej.

Jeśli chcesz uniknąć niekorzystnych konsekwencji, wynikających z opieszałości urzędów czy własnych błędów, zrezygnuj z samodzielnej rejestracji spółki. Zamiast niej, kup gotowy, w pełni przygotowaną do prowadzenia działalności podmiot. Wyposażony w umowę spółki, numery NIP i REGON, zgłoszony do VAT /VAT UE umożliwi rozpoczęcie działalności właściwie z dnia na dzień.

Zakup gotowej spółki — dlaczego warto?

Najważniejszym walorem zakupu gotowej spółki jest możliwość rozpoczęcia działalności od razu po podpisaniu umowy kupna — sprzedaży. Kupując gotowy podmiot, unikniesz oczekiwania na rejestrację podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wyeliminujesz również ryzyko własnych błędów (np. przy rejestracji spółki w trybie S24) i zrealizujesz plany biznesowe zgodnie z planem.

Zakup gotowej spółki pozwala też wyeliminować żmudne formalności. Aby podpisać umowę kupna — sprzedaży udziałów wystarczy znaleźć sprawdzoną, wiarygodną firmę, realizującą takie transakcje oraz przekazać jej podstawowe informacje na temat przyszłej spółki:

  • nazwę,
  • specyfikę działalności,
  • adres i miejsce siedziby,
  • wysokość kapitału zakładowego,
  • procentowy podział udziałów w spółce,
  • dane osobowe oraz adresy do doręczeń wspólników i członków zarządu,
  • sposób reprezentacji.

Jeśli prowadzisz specyficzną działalność, wymagającą określonych zezwoleń, zakup gotowej spółki przyniesie Ci jeszcze więcej korzyści. Firmy, które specjalizują się w sprzedaży spółek, często posiadają w ofercie podmioty wyposażone w specjalistyczne licencje i koncesje (np. koncesje na obrót napojami alkoholowymi czy licencje na usługi transportowe). Kupując spółkę z licencją, wyeliminujesz konieczność samodzielnych starań o takie pozwolenia. Taki ruch pozwoli więc oszczędzić czas. Wykluczy również ryzyko ewentualnych problemów w procesie samodzielnych starań o otrzymanie potrzebnych glejtów.

Zależy Ci na tym by wciąż udział w przetargu, otrzymać dotacje lub atrakcyjnie oprocentowany kredyt bankowy? Kup spółkę z historią. Określony staż działalności często bywa niezbędnym wymogiem uzyskania finansowania lub udziału w przetargu. Dzięki spółce z historią z powodzeniem spełnisz określone przez instytucje kryteria i zwiększysz swoje szanse na sukces.

Możliwość zakupu gotowej spółki ucieszy także obcokrajowców, zainteresowanych inwestycjami na polskim rynku. Dzięki możliwości kupna firmy „od ręki” unikną oni konieczności przedzierania się przez kruczki polskiego prawa, które — zwłaszcza dla cudzoziemców — mogą być wyjątkowo niezrozumiałe i zawiłe.

McCarthy & Taggart Group oferuje gotowe spółki, a także proponuje swoim klientom także dodatkowe wsparcie w postaci obsługi księgowej, prawnej, doradztwa podatkowego, outsourcingu usług asystenckich czy wynajmu wirtualnych biur. Takie usługi, oferowane przez sprawdzonego, doświadczonego partnera istotnie ułatwiają prowadzenie działalności i zdejmują z barków przedsiębiorcy zbędny balast.

Sprawdź firmę sprzedającą spółkę przed zakupem

Zanim podpiszesz umowę kupna-zbycia udziałów spółki, dokładnie prześwietl firmę obsługującą transakcję. Najlepszym wyborem, gwarantującym nie tylko satysfakcję, ale również bezpieczeństwo będzie skorzystanie z usług podmiotu, który specjalizuje się w sprzedaży spółek. Kupując spółkę z pewnego źródła, zachowasz pewność, że jest ona wolna od obciążeń, niespłaconych zobowiązań i nigdy wcześniej nie prowadziła działalności. A te, „zamiecione pod dywan” mogą być źródłem nieprzyjemnych, długofalowych konsekwencji oraz strat finansowych. Zwłaszcza jeśli dowiesz się o nich przypadkiem.

Dodaj komentarz