Jesienne wieczory to idealna pora, by powrócić do oglądania filmów, poznać obrazy godne uwagi, doceniane, wywołujące emocje. O dobrym kinie dobrze jest porozmawiać, zatem właśnie we wrześniu Dyskusyjny Klub Filmowy Kinochłon wznowił seanse – i działa pełną parą!
Zapału dodaje fakt doceniania – i przez widzów, chętnie i tłumnie przybywających na projekcje, ale i przez osoby zawodowo zajmujące się kinem, jego promocją. 17 września podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni twórcy Kinochłonu otrzymali po raz drugi Nagrodę PISF w kategorii Najlepszy Dyskusyjny Klub Filmowy. Warto dodać, że była to trzecia nominacja i druga nagroda – po raz pierwszy Kinochłon został uhonorowany tą prestiżową nagrodą w 2015 roku.

A niebawem – kolejne wielkie emocje – tym razem urodzinowe. W październiku rozpoczyna się trzydniowe świętowanie siódmej rocznicy powstania Kinochłonu. Będzie rzecz jasna filmowo, ale oprócz świetnych, cenionych obrazów oraz zaproszonych gości, zaplanowano muzyczny akcent i to wielkiego formatu.

Urodziny DKF-u rozpoczną się 12 października projekcją filmu „7 uczuć”. Gośćmi pokazu będą reżyser, Marek Koterski oraz jego żona – Małgorzata Bogdańska, wcielająca się w filmie w rolę adoratorki Adasia. Seans rozpocznie się o godzinie 18.45.

13 października o godzinie 19.15 wyświetlony zostanie film „Małżeńskie porachunki”, duńską komedię kryminalną, w którym jedną z ról kreuje Marcin Dorociński, gość drugiego dnia urodzin Kinochłonu.

Na zakończenie świętowania – muzyczna uczta: koncert Stanisławy Celińskiej. Charyzmatyczna, obdarzona nietuzinkowym głosem artystka ma na swoim koncie mnóstwo ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych, a w 2012 roku ukazała się jej debiutancka płyta „Nowa Warszawa”, w 2015 roku premierę miał kolejny album – „Atramentowa…”, który szybko zyskał status platynowej płyty. W swoim dorobku ma także krążek „Świątecznie…”, zaś w ubiegłym roku wydana została płyta „Malinowa…” z utworami będącymi efektem rozmów artystki z fanami. Bilety na poniedziałkowy koncert (14 października, o godzinie 19.00) już można nabywać w Miejskim Domu Kultury.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj