Właśnie została opublikowana lista projektów, które od 14 października zostaną poddane głosowaniu w Suwalskim Budżecie Obywatelskim. Wśród propozycji inwestycyjnych, jak np. parkingi i tereny zielone lub place zabaw znalazły się też ławki solarne.

W październiku mieszkańcy Suwałk znajdą na karcie do głosowania 11 projektów inwestycyjnych „małych” (o wartości do 100 tys. złotych)
i 6 projektów inwestycyjnych „dużych” (o wartości do 800 tys. złotych) oraz 7 projektów „kulturalnych lub społecznych” (o wartości do 20 tys. złotych).

Wśród projektów umieszczonych na karcie do głosowania znalazł się 1 projekt wpisany „warunkowo” z uwagi na przeciągającą się procedurę przekazania terenu pod projekt. Przekazanie działki będzie warunkiem decydującym o ostatecznym przyjęciu projektu do realizacji w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego w 2020 roku. W przypadku, gdy działka nie zostanie przekazana, a projekt nie będzie mógł być zrealizowany.

Od 14 października do 31 października każdy mieszkaniec Suwałk (w przypadku udziału w głosowaniu osoby małoletniej wymagana będzie zgoda opiekuna prawnego) będzie mógł zagłosować w wyznaczonych punktach w mieście, gdzie będzie można wypełnić i złożyć kartę do głosowania. Głosować będzie można również w formie elektronicznej.

Wyniki poznamy 25 listopada. Przypomnijmy, że do podziału jest kwota 2,6 mln złotych.

Jakie projekty będą walczyć o realizację?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj