Słowo jako tworzywo, wdzięczny materiał do twórczych działań, podatny na przekształcanie, odnajdujący się w rozmaitych kontekstach, dostarczający pożywki dla wyobraźni i do zabawy – taki pomysł przyświecał warsztatom zorganizowanym w pracowni „Smykałka” suwalskiej Biblioteki Publicznej. A prowadzili je wyjątkowi goście – Magdalena Mrozińska, pisarka i dramatopisarka, dziennikarka, italianistka oraz reżyser teatralny, Przemysław Jaszczak.

Grupa młodych odbiorców przekonała się, że poetyckimi można nazwać także teksty pisane prozą, a metafory to nie żadna czarna magia, co ośmieliło do twórczych poszukiwań. Taka zabawa to pomysł na miłe spędzenie czasu, a może też pierwszy krok do literackiej kariery?
Podczas spotkania nie brakowało i innych inspiracji. Prowadzący warsztaty przywieźli prawdziwe teatralne lalki, które każdy mógł obejrzeć, dotknąć, spróbować sztuki pokierowania takim teatralnym bohaterem.

Środowe warsztaty to element działań wokół projektu „Śpiewanie to wyzwanie”. Zaplanowane spotkania mają zachęcić najmłodszych do udziału w konkursie na nagranie piosenki do wybranego wiersza Danuty Wawiłow i Natalii Usenko, która właśnie będzie jednym z gości spotkań. Przyjedzie również Ewa Chotomska oraz Ania Broda – twórczość artystki zainspirowała bibliotekarzy do stworzenia tego projektu. Na pewno będą to owocne i ciekawe wydarzenia!

Foto: Wojciech Otłowski –www.wojciech-otlowski.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj