W PWSZ będzie VR dla studentów, na razie dyskutują rektorzy z całej Polski (audio)

0
466
Na zdj. prof. dr hab. Witold Stankowski z PWSZ im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, przewodniczący Stowarzyszenia Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach trwa II Zgromadzenie Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. W trakcie wydarzenia zostanie też podpisana umowa, dzięki której studenci PWSZ już w przyszłym roku akademickim będą wykorzystywać wirtualną rzeczywistość do nauki.

Dawid Harasim, rzecznik prasowy PWSZ w Suwałkach podkreśla, że trwające spotkanie do okazja do tego, aby porozmawiać o przyszłości i jakości kształcenia w szkołach zawodowych, ale również i o studiach dualnych, które w PWSZ w Suwałkach już funkcjonują. – Przypomnę, że studia dualne polegają na to, że część zajęć odbywa się na uczelni, a część w zakładach pracy – dodaje Harasim.

Nowością od przyszłego roku akademickiego ma być wirtualna rzeczywistość z goglami i pilotami wykorzystywanymi podczas zajęć na uczelni. W tej chwili PWSZ jest na etapie przetargów i zakupu sprzętu.

Nowościami wprowadzonymi już w tym roku akademickim są: bezpłatne studia popołudniowe na wydziale politechnicznym oraz nowy kierunek – produkcja i przetwórstwo surowców rolniczych, czyli rolnictwo w nowoczesnej odsłonie.

– Studenci będą wykorzystywać nowe pracownie – Centrum Symulacji Medycznych i Centrum Mechatroniczne – zapowiada rzecznik prasowy.

O Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych i nowościach w PWSZ w Suwałkach opowiada Dawid Harasim, rzecznik prasowy uczelni:

Przypomnijmy, że do 20 września w PWSZ w Suwałkach trwa II tura rekrutacji.  Uczelnia oferuje aż 15 kierunków kształcenia – więcej informacji na stronie: https://www.pwsz.suwalki.pl/aktualnosci/trwa-ii-tura-rekrutacji,art1618/

Fot. Niebywałe Suwałki

Leave a Reply