Reklama

W PWSZ będzie VR dla studentów, na razie dyskutują rektorzy z całej Polski (audio)

Data:

- Reklama -

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach trwa II Zgromadzenie Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. W trakcie wydarzenia zostanie też podpisana umowa, dzięki której studenci PWSZ już w przyszłym roku akademickim będą wykorzystywać wirtualną rzeczywistość do nauki.

Dawid Harasim, rzecznik prasowy PWSZ w Suwałkach podkreśla, że trwające spotkanie do okazja do tego, aby porozmawiać o przyszłości i jakości kształcenia w szkołach zawodowych, ale również i o studiach dualnych, które w PWSZ w Suwałkach już funkcjonują. – Przypomnę, że studia dualne polegają na to, że część zajęć odbywa się na uczelni, a część w zakładach pracy – dodaje Harasim.

Nowością od przyszłego roku akademickiego ma być wirtualna rzeczywistość z goglami i pilotami wykorzystywanymi podczas zajęć na uczelni. W tej chwili PWSZ jest na etapie przetargów i zakupu sprzętu.

Nowościami wprowadzonymi już w tym roku akademickim są: bezpłatne studia popołudniowe na wydziale politechnicznym oraz nowy kierunek – produkcja i przetwórstwo surowców rolniczych, czyli rolnictwo w nowoczesnej odsłonie.

– Studenci będą wykorzystywać nowe pracownie – Centrum Symulacji Medycznych i Centrum Mechatroniczne – zapowiada rzecznik prasowy.

O Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych i nowościach w PWSZ w Suwałkach opowiada Dawid Harasim, rzecznik prasowy uczelni:

Przypomnijmy, że do 20 września w PWSZ w Suwałkach trwa II tura rekrutacji.  Uczelnia oferuje aż 15 kierunków kształcenia – więcej informacji na stronie: https://www.pwsz.suwalki.pl/aktualnosci/trwa-ii-tura-rekrutacji,art1618/

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

PWSZ w Suwałkach wśród najlepszych uczelni zawodowych w Polsce. Nagroda to 1 mln zł

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego doceniło 15 najlepszych uczelni...

Zdaj maturę – PWSZ pomoże

Rozpoczyna się kolejna edycja kursów przygotowujących do matury pod...

W PWSZ ostatnie chwile rekrutacji

Druga tura rekrutacji do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

Pierwsza tura rekrutacji zakończona

Ponad pół tysiąca kandydatów zarejestrowało się podczas pierwszej tury...