Koncert De Mono w Suwałkach to krok do realizacji celu PSONI – rozbudowy bazy lokalowej stowarzyszenia.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach prowadzi trzy placówki: Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy, Środowiskowy Dom Samopomocy i Zespół Rehabilitacyjno – Terapeutyczny, gdzie z różnych form wsparcia korzysta 78 osób niepełnosprawnych.

Placówki działają w budynkach po zlikwidowanych wiejskich szkołach, przekazanych w dzierżawę przez Gminę Suwałki i wyremontowane przez Stowarzyszenie w ramach środków pozyskanych z 1% podatku dochodowego, akcji i imprez charytatywnych, zbiórek publicznych, dotacji i darowizn. Istniejące budynki są niewielkie i uniemożliwiają zwiększanie oddziaływań. Wszelkie zebrane środki przeznaczane są na  realizacji celów statutowych i rozwój działalności rehabilitacyjnej niepełnosprawnych podopiecznych stowarzyszenia, a w tym celu konieczne jest stałe powiększanie bazy lokalowej służącej rehabilitacji.

Koncert ten miał na celu zebranie środków na rozbudowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno Wychowawczego w Brodzie Nowym 15.

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj