To już trzecia edycja Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Erem”, którego pomysłodawcą i kuratorem jest Andrzej Strumiłło. W sobotę, 12 października plener zakończył się wernisażem prac artystów z Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy.

W 2017 roku obchodziliśmy w województwie Rok Andrzeja Strumiłły. Wtedy to plener „Erem” w Wigrach odbył się po raz pierwszy. Klasztor pokamedulski – ze względu na działalność artystyczną Andrzeja Strumiłły, mieszkającego w Maćkowej Rudzie i wieloletnią działalność Domu Pracy Twórczej w Wigrach – ma bogatą historię wystawienniczą. Po likwidacji DPT duch twórczości i artystycznej kreacji dzięki „Eremowi” do Wigier powrócił.

Jak powiedział podczas wernisażu Andrzej Strumiłło – celem organizacji tego wydarzenia było podczas poprzednich edycji i jest obecnie przybliżenie twórczości artystów z krajów ważnych dla Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Strumiłło podkreślił, że „Erem” jest dobrym tytułem dla pleneru, wiążącym się z Wigrami, ponieważ ważnymi elementami życia człowieka są medytacja i myślenie.

Wśród artystów, których prace możemy oglądać w Wigrach, znaleźli się m. in.: Walentyna Szoba, Dalia Doksaite, Paweł Tatarnikow i Wiesław Szumiński.

W trakcie wydarzenia podsumowującego plener wystąpił zespół „Sonus”, działający w GOK w Krzywem.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj