Folwark Hutta z Nagrodą Kronenberga

0
221
Fot. źródło: Politechnika Białostocka

Folwark Hutta koło Suwałk otrzymał w Białowieży Nagrodę Kronenberga „Omne Trinum Perfectum” – Biznes – Środowisko – Dziedzictwo 2019 podczas VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych”. Macieja Kotowicza, właściciela obiektu, będzie można spotkać podczas Forum Biznesowego Pogranicza, trwającego właśnie w Parku Technologicznym w Suwałkach.

W konferencji naukowej „Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych” wzięło udział ponad 100 ekspertów z kraju i zagranicy. Ta inicjatywa  to wspólne przedsięwzięcie Instytutu Nauk Leśnych Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej oraz Instytutu Kronenberga.

Oprócz rozmów i prelekcji, wydarzeniu towarzyszyło VIII Forum Idei Miast Turystycznych „Zrównoważony rozwój a budowanie odpowiedzialności społeczności lokalnej za środowisko naturalne”. W trakcie tego właśnie Forum odbyła się IV Gala Finałowa Nagrody Kronenberga „Omne Trinum Perfectum” – Biznes – Środowisko – Dziedzictwo 2019. W tym roku Nagrodę otrzymał Maciej Kotowicz z Folwarku Hutta.

Wśród wcześniejszych laureatów znaleźli się: Mirosław Angielczyk, właściciel Podlaskiego Ogrodu Botanicznego „Ziołowy zakątek” w Korycinach,  Michał Drynkowski, właściciel Restauracji Carska i Apartamentów w Białowieży, a w 2018 roku „Dwór Pentowo – Europejska Wioska Bociania”.

Z Maciejem Kotowiczem można będzie porozmawiać w piątek, 25 października w godz. 11 – 12 w Parku Technologicznym w Suwałkach, ul. Innowacyjna 1. Folwark Hutta jest 3-gwiazdkowym pensjonatem,  w którym znajduje się restauracja Komosianka i gospodarstwo ekologiczne.

Mamy też konkurs. Nasi Czytelnicy mogą w nim wygrać voucher do Folwarku Hutta o wartości 100 zł. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy do 3 listopada do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl pomysłowe hasło promujące Folwark Hutta na Suwalszczyźnie. Najciekawszą propozycję uhonorujemy nagrodą. Voucher wygrywa Barbara Perkowska, która zaproponowała hasło: Folwark Hutta – jedyny, niepowtarzalny, z miłości do ludzi, historii i przyrody. 

Dodaj komentarz