W sobotę, 5 października w Strefie Ruchu w Książenicach pod Warszawą odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Racketlonie – dyscyplinie, w której jeden mecz składa się z czterech setów rozgrywanych do 15 punktów – w tenisa stołowego, badmintona, squash’a oraz tenisa ziemnego.

W kategorii amator wzięło udział 32 zawodników z całej Polski (Warszawa, Gdańsk, Łódź, Szczecin, Wrocław i inne miasta). Nie zabrakło również przedstawicieli z Suwałk. Każdy pojedynek to dawka niesamowitego wysiłku fizycznego i psychicznego, każdy zawodnik potrafił operować rakietami w poszczególnych dyscyplinach sportowych. Niezwykle zacięte mecze, zwroty akcji po każdej dyscyplinie rakietowej i końcowy wynik wymarzony. Po 11 godzinach walki oraz pięciu wygranych meczach Karol Szymański z Suwałk został Mistrzem Polski 2019 w Racketlonie.

Suwałki reprezentowała również Kornelia Zielińska, która wystartowała w kategorii kobiet, gdzie rywalizowały ze sobą tylko kobiety w grupie sześcioosobowej. Kornelia bardzo dzielnie walczyła w każdym spotkaniu – ostatecznie wygrywając jeden mecz, lecz blisko było wygrania również innych – zadecydowały detale.

– W dniu turnieju organizatorzy postanowili stworzyć jeszcze jedną kategorię – mikst (mężczyzna + kobieta), do której zapisaliśmy się z Kornelią i zajęliśmy … I miejsce. Suwałki podkreśliły swoją moc w Turnieju Ogólnopolskim – komentuje Karol Szymański.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj