Siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki zwyciężyli w jubileuszowym X Memoriale Józefa Gajewskiego. Zanim jednak w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji pojawili się zwycięzcy piątkowych (04.10) par, rozegrano mecz o III miejsce, w którym zmierzyli się Indykpol AZS Olsztyn i Trefl Gdańsk.

Początek spotkania upłynął m.in. pod znakiem skutecznej gry Jana Hadravy, atakującego dziesiątej drużyny PlusLigi w sezonie 2018/2019. Obie ekipy walczyły w premierowej odsłonie punkt za punkt, ale z każdą kolejną piłką rosła przewaga Trefla. Gdańszczanie zwyciężyli w pierwszym secie do 17 punktów. Drugą partię ponownie lepiej otworzyli olsztynianie, którzy znacznie poprawili grę ofensywną. Wydawało się, że rosnąca przewaga Indykpolu wystarczy do spokojnego zwycięstwa w secie, ale podopieczni Michała Winiarskiego złapali drugi oddech. Nie wystarczyło to jednak na pokonanie „akademików” i na tablicy wyników pojawił się remis. Trzecia odsłona meczu o III miejsce również rozpoczęła się od walki punkt za punkt i taki stan rzeczy utrzymywał się do momentu pojawienia się w polu serwisowym przyjmującego Trefla – Szymona Jakubiszaka. Gdańszczanie bardzo dobrze radzili sobie z atakami olsztyńskiego zespołu i wyszli na pięciopunktowe prowadzenie, które nie wystarczyło do zwycięstwa w secie. Wspomniany wcześniej Jan Hadrava po świetnej serii Jakubiszkaa popisał się m.in. asami serwisowymi i doskonałą grą w ataku z drugiej linii, co pozwoliło Indykpolowi zdobyć aż 7 punktów z rzędu i wyjść na prowadzenie 2:1. Gdańskie Lwy nie złożyły broni i doprowadziły do tie-breaka. W nim zdecydowanie lepiej spisywali się podopieczni Paolo Montagnianiego i to oni zwyciężyli w całym meczu 3:2, powtarzając tym samym wynik z IX Memoriału Józefa Gajewskiego, w którym również zajęli trzecią lokatę.

W przerwie między meczami zgromadzona publiczność i zaproszeni goście złożyli życzenia urodzinowe Wojciechowi Winnikowi, prezesowi MKS Ślepsk Malow Suwałki, który chwilę później odebrał czek na kwotę 159.000 zł z rąk Marszałka Województwa Podlaskiego – Artura Kosickiego. Nie obyło się bez gratulacji i deklaracji wsparcia klubu.

Tuż po zakończeniu „małego finału” na parkiecie pojawili się podopieczni Andrzeja Kowala, którzy zmierzyli się z wicemistrzem Polski – ONICO Warszawa. Pierwsza partia padła łupem gości, którzy świetnie radzili sobie w każdym elemencie gry, ale biało-niebiescy z każdą piłką coraz częściej dochodzili do głosu i zaprezentowali się na tle utytułowanego rywala z dobrej strony. W drugiej odsłonie nasi siatkarze podkręcili tempo, czego efektem było zwycięstwo do 22 punktów i wyrównanie stanu meczu. Na szczególną uwagę zasługują Kevin Klinkenberg, który doskonale spisywał się w polu serwisowym oraz Bartłomiej Bołądź, który skutecznie kończył oskrzydlające akcje gospodarzy. W trzeciej partii siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki nie pozwolili na zbyt wiele gościom z Warszawy i oddali rywalom zaledwie 17 punktów. Kacper Gonciarz, rozgrywający zespołu, zaprezentował spory wachlarz swoich możliwości, m.in. częściej grając środkiem, gdzie skutecznie spisywali się Andreas Takvam i Łukasz Rudzewicz czy uruchamiając grę z drugiej linii, gdzie dobrze prezentował się Nicolas Szerszeń.

W ostatnim secie X Memoriału Józefa Gajewskiego kibice zgromadzeni w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach nie mogli narzekać na brak emocji. Mnóstwo wspaniałych wymian i popisy w grze obronnej obu ekip sprawiły, że sezon 2019/2020 w hali widowiskowo-sportowej „Suwałki Arena” zapowiada się niezwykle interesująco.