Od dziewięciu lat odbywa się przedsezonowy Memoriał im. Józefa Gajewskiego. To były prezydent Suwałk sprowadził z Augustowa do grodu nad Czarną Hańczą siatkarski klub Ślepsk. Po wieloletniej grze w I lidze zespół uzyskał awans do upragnionej Plus Ligi. Obsada X Memoriału też była plusligowa.

Uroczyste otwarcie imprezy było okazją do przypomnienia zasług Józefa Gajewskiego dla suwalskiego sportu. Ciepło o tragicznie zmarłym prezydencie wypowiadał się Henryk Owsiejew, prezes spółki Malow, sponsora klubu. Wtórował mu obecny prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz. Z kolei prezes Ślepska, Wojciech Winnik, witając widzów wyraził radość, że będą to ostatnie mecze w tej lokalizacji, a już w listopadzie siatkarze mają zaprezentować swoje umiejętności podczas spotkań rozgrywanych w nowym obiekcie – Suwałki Arena.

W piątkowych meczach Onico Warszawa pokonał 3:1 (22, -21, 19, 17) Indykpol AZS Olsztyn, zaś Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (21, 18, 22) Trefla Gdańsk.

Zatem jutro, 5 października, w meczu o trzecie miejsce (godzina 11) spotkają się Indykpol z Treflem, a w finale (ok. godziny 13) gospodarze podejmą Onico.

Fotografie: Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl