Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza i zachęca wszystkich miłośników sztuki – zarówno twórców, jak i osoby poszukujące swojej drogi twórczej, dzieci i dorosłych, do udziału w zajęciach w nowo powstałej Pracowni Artystycznej Slow Art.

Zajęcia odbywają się w pracowni prowadzonej przez Martę Taraszkiewicz. W przestrzeni wypełnionej subtelną muzyką, zapachami świeżo parzonej herbaty, papieru i farby, gdzie proces twórczy nie jest mierzony wskazówkami zegara, panuje twórcza wolność osadzona w niczym nieskrępowanych ramach rysunku, kaligrafii, malarstwa, grafiki, rękodzieła.

Tu można odkryć swoje pasje, czerpać inspiracje i realizować własne pomysły artystyczne.

Marta Taraszkiewicz jest rodowitą suwalczanką, absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W pracy zawodowej dąży do łączenia sztuk plastycznych z pedagogiką. Jako artystka realizuje się w malarstwie, ilustruje książki dla dzieci, projektuje, zajmuje się rękodziełem, współpracuje z wieloma artystami oraz organizacjami i instytucjami. Swoje doświadczenie zawodowe i pedagogiczne pogłębia, pracując jednocześnie z różnymi grupami wiekowymi w wielu ośrodkach edukacyjnych i kulturowych.

Jej prace mogliśmy wielokrotnie oglądać na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Informacje na temat twórczości Marty Taraszkiewicz i harmonogramu zajęć można znaleźć na stronie: https://soksuwalki.eu/pracownia-artystyczna-slow-art/.

Pracownia Artystyczna Slow Art nie jest jedyną nową przestrzenią do realizacji pasji i zainteresowań. Na dzielne rycerki i odważnych rycerzy czeka Pracownia Dziedzictwa Kulturowego.

Zajęcia rycerskie (szermierka historyczna) odbywają się w dwóch grupach wiekowych: 10-14 lat (wtorki i czwartki, godz. 16.30-18.00) oraz 15+ , w tym dorośli (wtorki i czwartki, godz. 18.30-20.00).

Leave a Reply