Podczas gdy wszyscy odliczają dni do otwarcia Suwałki Areny, stowarzyszenie Akademia 2012 przygotowuje się do zorganizowania IX Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego. W dniach 7-8 grudnia odbędzie się pierwsze piłkarskie wydarzenie w nowym obiekcie. W zawodach wezmą udział dzieci reprezentujące 16 klubów z Polski, Litwy, Łotwy i Rosji.

Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego odbędzie się już po raz dziewiąty. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 850 zawodników z czterech państw, którzy zdobyli ponad 2320 bramek.

Tegoroczna edycja Turnieju skierowana jest do dzieci urodzonych w roku 2010 oraz młodszych. Celem wydarzenia jest promocja aktywnego wypoczynku oraz piłki nożnej wśród najmłodszych. W imprezie, która odbędzie się w dniach 7-8 grudnia br., weźmie udział 16 drużyn.

Jako organizatorzy staramy się, by impreza miała charakter prospołeczny, żeby aktywowała i angażowała nie tylko najmłodszych, ale też rodziców, przyjaciół oraz międzynarodowe środowisko sportowe – powiedział Grzegorz Twarowski, dyrektor Turnieju i wiceprezes stowarzyszenia Akademia 2012.

Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego będzie pierwszym
piłkarskim wydarzeniem w nowo powstałej Suwałki Arenie. –
Cieszymy się, że w naszym mieście powstał taki obiekt, na którym swoją pasję mogą rozwijać nie tylko profesjonalni sportowcy, ale także dzieci i młodzież. Występ na takim obiekcie będzie wielkim wydarzeniem dla wielu uczestników naszego turnieju – dodał Twarowski.

Turniejowi towarzyszyć będzie wiele atrakcji promujących sport i zachęcających dzieci oraz dorosłych do aktywności sportowej. Organizatorzy przewidzieli m. in. pokazy sztuk walki, instruktażowe treningi piłki nożnej czy występy cheerleaderek.

Podobnie jak w latach poprzednich, także w tym roku cała impreza będzie miała charakter charytatywny. Środowisko Akademii 2012 po raz kolejny wesprze chorego na zespół Aperta Olka Puczyłowskiego. Wszystkie środki finansowe zgromadzone w trakcie turnieju piłki nożnej oraz aukcji charytatywnej zostaną przekazane na leczenie Olka.

W organizację tegorocznego turnieju zaangażowały się liczne firmy i podmioty: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Miasta w Suwałkach, Polski Związek Piłki Nożnej, TVP Sport, Bank Spółdzielczy Suwałki, RESO Europa Service, Hurtownia Elektryczna Elektromil, DECCO S.A., AluPerfect, Hotel LOFT 1898 Suwałki, Hotel Szyszko*** Suwałki.

Na zdj. archiwalne edycje turnieju

Dodaj komentarz