Dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu państwa po ulicach Suwałk będą jeździć niskoemisyjne autobusy oraz powstanie system roweru miejskiego.

Źródło: Wrota Podlasia

Podczas wtorkowej (12.11) konferencji Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego oraz wicemarszałek Marek Olbryś wręczyli prezydentowi miasta Suwałk, Czesławowi Renkiewiczowi symboliczny czek.

– Jest to rekordowa dotacja. Nie było jeszcze w Suwałkach takiej inwestycji, która byłaby w tak wydatny sposób wspierana – podkreślił Czesław Renkiewicz, dodając, że już został ogłoszony przetarg na dostawę 15 autobusów.

– Mam nadzieję, że wszystko rozstrzygnie się jeszcze w tym roku i w przyszłym będziemy mogli korzystać z nowych środków transportu publicznego – dodał.

Dzięki dotacji zostanie zakupionych 15 niskoemisyjnych autobusów CNG, zostanie też wdrożony miejski system rowerowy, który obejmie wybudowanie 12 stacji z terminalami i kupno 120 rowerów (w tym elektrycznych i tandemów). Ponadto, miasto przebuduje i rozbuduje wybrane ulice: Daszyńskiego, Leśną (wraz z połączeniem ul. Raczkowskiej i przebudową skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Raczkowską i Wojczyńskiego), a także wdroży system informacji pasażerskiej (15 szt. monitorów i 2 kompletów tablic informacyjnych do obecnych autobusów i 10 szt. tablic elektronicznych na przystanki). Projekt przewiduje też przystosowanie warsztatu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Suwałkach do obsługi autobusów CNG. Oprócz tego będą prowadzone działania informacyjne i edukacyjne związane z promocją przyjaznego środowisku transportu publicznego. Wartość całej inwestycji to 29,8 mln zł. Dofinansowanie z RPOWP i budżetu państwa to 25,9 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj