Reklama

Z regionu: Mechanika i budowa maszyn oraz automatyka i robotyka z europejskimi certyfikatami

Data:

- Reklama -

Dwa kierunki kształcenia: mechanika i budowa maszyn oraz automatyka i robotyka prowadzone na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej otrzymały europejskie certyfikaty EUR-ACE®. To wynik szczegółowej oceny przeprowadzanej przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych (KAUT).

15 listopada 2019 r. w Willi Decjusza w Krakowie certyfikaty odebrał z rąk prof. Bogdana Macukowa i prof. Wojciecha Dłużnego dziekan Wydziału Mechanicznego, dr hab. inż. Roman Kaczyński, prof. PB.

KAUT udzielił akredytacji w ramach procedury European Network for Accreditation of Engineering Education (ENAEE) kierunkom mechanika i budowa maszyn (studia I i II stopnia) oraz automatyka i robotyka (I i II stopień) na okres pięciu lat.

Certyfikaty European Accredited Engineer (EUR-ACE®) potwierdzają zgodność programu studiów z przyjętymi w Europie normami i zasadami. Znak EUR-ACE® gwarantuje wysoką jakość programów studiów technicznych, a absolwentom akredytowanych kierunków pozwala na uzyskanie tytułu Inżyniera Europejskiego (Eur Ing.). Certyfikaty te są uznawane we wszystkich krajach europejskich.

– Uzyskanie certyfikatów EUR-ACE podkreśla wysoki poziom jakości kształcenia na Wydziale Mechanicznym. Serdecznie dziękuję za dotychczasowy wkład w proces dydaktyczny i zaangażowanie w przeprowadzenie procedury certyfikacji prof. Andrzejowi Sewerynowi oraz wszystkim pracownikom Wydziału Mechanicznego – powiedział obecny dziekan WM dr hab. inż. Roman Kaczyński, prof. PB.

Warto przypomnieć, że w lutym KAUT udzielił akredytacji informatyce (studia I stopnia), a także kierunkom, które można studiować na Wydziale Inżynierii Zarządzania PB: zarządzanie i inżynieria produkcji (I i II stopień) oraz logistyka (I stopień).

Aktualną akredytację KAUT (udzieloną do 2023 roku) posiadają również kierunki studiów prowadzone na Wydziale Elektrycznym – to ekoenergetyka (I i II stopień), elektrotechnika (I i II stopień), a także elektronika i telekomunikacja (I i II stopień).

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych (KAUT) została powołana przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) w 2001 roku. Siedzibą Komisji jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Działania KAUT to efekt podpisanego porozumienia dotyczącego podnoszenia jakości kształcenia, tworzenia jasnych procedur oceny warunków i metod kształcenia oraz programów studiów, a także tworzenia warunków ułatwiających krajową i międzynarodową wymianę studentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Studenci z Cerber Motorsport budują nowy bolid hybrydowy CMS-09

Nowy bolid CMS-09 studentów z zespołu Cerber Motorsport z...

Biogazownia, czyli najpierw mieć prąd i ciepło, a potem nawóz

Któż nie chciałby najpierw mieć prąd i ciepło, a...

Z regionu: Wynalazek naukowców z Politechniki Białostockiej pozwoli zmierzyć wpływ światła ledowego na nasz naturalny biorytm

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej przyznał Politechnice Białostockiej patent na...