Reklama

Muzyczny finał konkursu „Śpiewanie to wyzwanie”. Koncert w Rozmarino

Data:

- Reklama -

Sobotni koncert w Pizzerii Galerii Rozmarino dostarczył słuchaczom mnóstwa wrażeń. Ukoronowanie projektu „Śpiewanie to wyzwanie” było okazją do usłyszenia nagrodzonych i wyróżnionych uczestników konkursowych zmagań.

Występowali młodsi i starsi, muzycy z bardzo dużym doświadczeniem i ci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na muzycznej scenie, rozmaite rodzinne zespoły. Przez scenę przewinął się korowód wykonawców, których prezentacje wywoływały gorący aplauz.

Cieszyły dyplomy i nagrody, ale najbardziej chyba – możliwość zaprezentowania swoich piosenek, dopracowanych, starannie przygotowanych, zaśpiewanych z pasją, sercem, talentem.

Pierwszą nagrodę zdobyli ex aequo – Suwalski Chór Kameralny VIVA Musica za piosenkę do wiersza „Czarne kury” Danuty Wawiłow oraz Piotr Kuczek za piosenkę do wiersza „Kot, który patrzył na księżyc” Natalii Usenko. Potem na scenie wystąpiła zdobywczyni drugiego miejsca, Maja Kałęka, która zaśpiewała „A jak będę dorosła”. Wyróżnienie w konkursie otrzymał Wojciech Pająk, który wykonał „Moją siostrę królewnę”, utwór, który dedykował swoim córeczkom: Weronice i Łucji.

W konkursie przyznane zostały także nagrody specjalne – wyróżnionych wskazała Natalia Usenko. Poetka doceniła wykonanie wiersza „Świnka” autorstwa trzypokoleniowej rodziny Lewandowiczów – Niny, Zosi, ich rodziców – Martyny i Tomasza oraz babci Alicji. Drugą taką nagrodę otrzymała również rodzinnie wykonana piosenka „Król” – podczas sobotniego koncertu zaprezentowali ją Patrycja i Jan Czernieccy oraz ich syn Ignacy, a w konkursowej wersji wziął udział jeszcze młodszy braciszek, Witek.

Trzecią nagrodę otrzymała również rodzinnie wykonana piosenka „Wilki”. Wersja Kai i Pawła Bydelskich oraz ich synka Tymka oczarowała publiczność. Wyróżnienie za „Smutny wiersz” otrzymała Katarzyna Kamińska, której na scenie towarzyszył Piotr Kuczek. Na zakończenie prezentacji wyróżnionych w konkursie wystąpił zespół „Susz”, zdobywca drugiej nagrody za piosenkę do wiersza „Kuba śpi”.

Na scenie pojawił się także zdobywca nagrody za ilustrację na okładkę płyty, gdyż nie tylko uczestnicy sobotniego koncertu mogli cieszyć się tymi wyjątkowymi brzmieniami. Nagrodzone utwory już zostały lub zostaną nagrane i wydane na płycie. Ozdobi ją rysunek autorstwa Kacpra Wysockiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach.

Jedną z nagród dla uczestników był udział w koncercie gwiazdy – niewątpliwie jest nią Ania Broda, która potrafi i oczarować słuchaczy, i wciągnąć ich do wspólnej, muzycznej zabawy. Oprócz znanych i lubianych piosenek artystki zabrzmiał wiersz Marii Konopnickiej „Jesienią” oraz tradycyjny utwór o sianiu maku. Ania Broda żartobliwie zaliczyła je do świątecznych evergreenów, których historia liczy wręcz setki lat.

A to nie koniec muzycznych prezentów dla uczestników konkursu. W sobotę, 14 grudnia, o godzinie 18.30, w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia wystąpi Czeremszyna. Wejściówki na koncert wszyscy zainteresowani mogą odbierać już od wtorku w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Fot. Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kosmiczny koncert Swiernalisa w SOK-u

Nietuzinkowe brzmienia i bogate znaczeniowo teksty – twórczość Pawła...

Zespól GPakt wystąpił w Sali Kameralnej SOK-u (foto)

W Sali Kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury odbył się kolejny...

Wojtek Cugowski wystąpił w Rozmarino – foto

Jubileusz warto fetować – a tak piękny – tym...

Mocne brzmienie w SOK-u – koncert Serpent Sky

W sobotni (27 stycznia) wieczór Sala Kameralna Suwalskiego Ośrodka...