Podczas ostatniego posiedzenia komisji Narciarstwa Wodnego, która odbyła się w Polskim Związku Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego w Warszawie, wybrano gospodarza przyszłorocznych Mistrzostw Europy. WOSiR “Szelment” pod Suwałkami w 2020 roku będzie po raz kolejny europejską stolicą narciarstwa wodnego.

W dniach 11-13 września odbędą się tu Mistrzostw Europy w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem w kategorii “Junior” oraz “Senior”. Na jeziorze Szelment Wielki będzie można zobaczyć w rywalizacji kilkudziesięciu wybitnych sportowców z całej Europy, którzy zaprezentują się w trzech kategoriach: slalom, jazda figurowa oraz skoki.

– Odbieram to za ogromny zaszczyt, że po raz kolejny będziemy mogli zostać europejską stolicą tej dyscypliny, jest to duża zasługa wszystkich pracowników naszego ośrodka, dzięki ich pracy i zaangażowaniu konsekwentnie realizujemy wszystkie zamierzone cele. Dziękuję również Zarządowi PZMiNW oraz całej Komisji Narciarstwa Wodnego, która jednogłośnie poparła naszą kandydaturę – powiedział Paweł Żuk, prezes WOSiR Szelment.

Dodaj komentarz