W dniu 4 kwietnia 2020 roku na terenie urokliwego Suwalskiego Parku Krajobrazowego odbędzie się druga edycja imprezy biegowej Kierunek Ultra – Hańcza, a w jej ramach bieg na dystansie ok. 67 km (przewyższenia 1170 m) oraz bieg towarzyszący Turtul Trail na dystansie 28 km (przewyższenia 400 m) oraz po raz pierwszy organizowany bieg na 102 km (przewyższenia 1580 m)! Każdy z tych biegów uzyskał punkty ITRA (odpowiednio 1, 3 oraz 4 pkt.).

Organizatorem imprezy jest Fundacja „Kierunek Ultra”.

Termin: 4 kwietnia 2020 r.
Start UH 67: godz. 7:00
Zamknięcie mety: 16:00 (limit 9 godzin)
Miejsce startu i mety: siedziba Suwalskiego Parku Krajobrazowego (SPK) w Turtulu
Biuro zawodów: piątek w godzinach 14 – 22 – Hotel Loft, Suwałki, sobota – siedziba Suwalskiego Parku Krajobrazowego (SPK) w Turtulu, Malesowizna

Trasa biegu prowadzona będzie ścieżkami nad brzegiem najgłębszego jeziora Hańcza, terenami wsi Wodziłki, gdzie znajduje się piękna molenna staroobrzędowców z 1921 roku. Zawodnicy będą musieli wbiec na Górę Zamkową oraz Górę Cisową, zwaną także Suwalską Fudżijamą. Trasa poprowadzi biegaczy ścieżkami całego Parku, od Szurpił po naszą Kłajpedę, zahaczając o urodziwe wsie Udziejek, Kleszczówek, Bachanowo.

Przewidziano 3 punkty kontrolno-żywnościowe w Wodziłkach, Smolnikach i na Starej Hańczy. Poza wymienionymi punktami kontrolnymi na trasie będą znajdować się punkty lotne, sprawdzające obecność zawodników.

Start UH100 : godz.: 3:00

Zamknięcie mety: 17:30 (limit 14,5 godziny)

Miejsce startu i mety: Siedziba Suwalskiego Parku Krajobrazowego (SPK) w Turtulu
Biuro zawodów: piątek w godzinach 14 – 22 – Hotel Loft, Suwałki

Trasa pokrywa się w całości z odcinkiem UH 67, w Smolnikach biegacze na najdłuższym dystansie odbijają w nowe, nieodkryte jeszcze rejony wokół Wiżajn, Góry Rowelskiej, poznają okolice Smolnik niemal z każdej strony.

Przewidziano 5 punktów kontrolno-żywnościowych w Wodziłkach, Smolnikach, Rowelach i na Starej Hańczy. Poza wymienionymi punktami kontrolnymi na trasie będą znajdować się punkty lotne, sprawdzające obecność zawodników.

Turtul Trail, na który już miejsca zostały wysprzedane, biegnie trasą na Górę Zamkowa, przez wieś Wodziłki. Start i meta są również w urokliwym Turtulu.

Zapisy: http://www.kierunekultra.pl/ultra-hancza, https://elektronicznezapisy.pl/event/4303/signup.html

Wydarzenie pod patronatem portalu „Niebywałe Suwałki”.

Fot. Agnieszki Koziak – Fotograf w biegu, edycja 2019

Leave a Reply