Reklama

Wolontariusze nagrodzeni

Data:

- Reklama -

Jak co roku suwalskie Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT uroczyście nagrodziło i w sposób szczególny podziękowało wolontariuszom, na co dzień współpracującym z organizacjami i instytucjami publicznymi. Wyrazy uznania trafiły do instytucji i organizacji na terenie Suwałk oraz całego województwa podlaskiego. Taką okazję stworzyło Podlaskie Forum Wolontariatu, które odbyło się w Hotelu Loft w Suwałkach w dniu 20 grudnia.

Forum było przede wszystkim okazją, aby pokazać wielobarwność działań społecznych i aktywność wolontariuszy, którzy są obecni niemalże we wszystkich sferach życia społecznego, poruszono, też wiele kwestii związanych z różnymi aspektami pracy wolontariackiej, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Wystąpienia, dyskusje, spotkania i debata w szerokim gronie zaproszonych prelegentów i gości, służyła wymianie doświadczeń, podniesieniu wiedzy oraz planowaniu przyszłych działań pracy z wolontariuszami. Gośćmi specjalnymi tego forum był Dariusz Pietrowski – Kierownik Biura Programu „Korpus Solidarności” z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Sebastian Grzywacz z Fundacji „Ponad Słowami”, który od 12 lat jest ociemniały na skutek wypadku, a mimo to aktywnie walczy o prawo osób z niepełnosprawnościami do dostępności przestrzeni publicznej, kultury i edukacji. Forum towarzyszyła zbiórka słodyczy i środków czystości dla dzieci z  Domu Dziecka w Pawłówce oraz ze Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci Przystań w Suwałkach.

Sylwetki wolontariuszy zostały zaprezentowane podczas podsumowania konkursu „Suwalskie Barwy Wolontariatu”, któremu towarzyszył Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Suwałk w kategorii lokalnej obejmującej miasto Suwałki oraz „Podlaskie Barwy Wolontariatu” odbywającego się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego w wymiarze regionalnym obejmującym województwo podlaskie. „Pragniemy, aby idea wolontariatu, którą udaje nam się z każdym rokiem poszerzać była kontynuowana w kolejnych latach. Aby nie zabrakło nam i wolontariuszom głębokiej wiary oraz ludzkiego entuzjazmu i chęci do tworzenia dobrego dzieła, dlatego chcemy docenić najbardziej wyróżniających się i zaangażowanych społecznie wolontariuszy” – podkreśliła Anna Ruszewska – koordynator Regionalnego Centrum Wolontariatu w Suwałkach. Statuetki w imieniu organizatorów wręczył Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz oraz Dariusz Pietrowski.

Laureaci Lokalnego konkursu „Suwalskie Barwy Wolontariatu”, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk:

Mikołaj Stefanowski – Bank Żywności Suwałki – Białystok
Kamil Kaczyński – Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach
Adrian Sobolewski – Szkolne Koło Wolontariatu „Wielkie serca” przy Zespole Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach
Magdalena Stempska – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach
Katarzyna Balita – Dom Pomocy Społecznej „Kalina w Suwałkach
Grzegorz Roszkowski – Stowarzyszenie Kulturalne KOSTROMA
Klaudia Ołów – Suwalskie Stowarzyszenie Mangi, Anime, Fantastyki i RPG „Mroczne bractwo”
Jan Sobolewski – Stowarzyszenie Twórczych Seniorów ROZŁOGI w Suwałkach
Janina Butkiewicz – Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci PRZYSTAŃ w Suwałkach
Jadwiga Sowulewska – Stowarzyszenie Seniorzy z Pasją HORYZONT w Suwałkach

Laureaci Regionalnego konkursu „Podlaskie Barwy Wolontariatu”, pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego:

Gabriela Ogurkis – Polski Związek Niewidomych Okręg Podlaski koło terenowe w Suwałkach
Martyna Miszkiewicz – Polski Związek Niewidomych Okręg Podlaski koło terenowe w Suwałkach
Weronika Dziejkało – Bank Żywności Suwałki – Białystok
Justyna Poniatowska – Szkolne Koło Wolontariatu „Wielkie serca” przy Zespole Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach
Justyna Małyszko – Fundacja „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku
Małgorzata Dubrowska – Fundacja „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku
Jolanta Konstańczuk – Zespół Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej
Mateusz Tarasiewicz – SKWS FORZA WIGRY
Natalia Szumarska – Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Siemiatyczach
Barbara Romaniuk – Klub Wolontariuszy „W Jedną Stronę” ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim

Wyróżnienie w Regionalnym konkursie „Podlaskie Barwy Wolontariatu”, pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego:

Marek Świderski – Warsztat Terapii Zajęciowej w Hajnówce

Podlaskie Forum Wolontariatu odbyło się w ramach zadania „Partnerstwo dla wolontariatu” finansowanego ze środków otrzymanych w ramach programu „Korpus Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030”.

Fot. źródło: organizatorzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wolontariusze odebrali nagrody (foto)

Podczas Suwalskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych 2018 Centrum Aktywności Społecznej...

Wolontariusze odebrali nagrody

Zorganizowana we wtorek, 5 grudnia przez Centrum Aktywności Społecznej...

Jakie barwy ma wolontariat? Trwa konkurs

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT zaprasza do udziału w lokalnym...

Pomagają innym, są doceniani

W Suwałkach odbyły się dziś obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, połączone z...